Jak przypomina portal "Wirtualna Polska" przed nami kolejny 1 listopada, który będziemy obchodzić w cieniu epidemii koronawirusa. Wiele osób zastanawia się już teraz, czy będzie mogło odwiedzić we Wszystkich Świętych groby swoich bliskich, czy tak jak miało to miejsce w zeszłym roku, nekropolie zostaną zamknięte. Do kwestii tych odniósł się w programie "Newsroom" WP, profesor Krzysztof Simon. Co dokładnie powiedział?

Wszystkich Świętych z obostrzeniami?

Profesor Krzysztof Simon pytany był o to, jak będzie wyglądał dzień Wszystkich Świętych i czy możliwe jest po raz kolejny zamknięcie nekropolii. Zdaniem lekarza osoby, które przechorowały Covid-19 i te, które zdecydowały się zaszczepić powinny mieć z tego tytułu pewne przywileje. Podkreślił, że nie mogą być one izolowane i zamykane, bo to sytuacja "absurdalna".

Profesor Krzysztof Simon/screen Youtube @Telewizja Echo24
Profesor Krzysztof Simon/screen Youtube @Telewizja Echo24
Profesor Krzysztof Simon/screen Youtube @Telewizja Echo24

Zdaniem profesora Simona 3/5 polskiego społeczeństwa powinno móc swobodnie i normalnie funkcjonować. Dodał, że w przestrzeniach otwartych i przy zachowaniu dystansu społecznego przenoszenie się wirusa SARS-CoV-2 jest znacznie ograniczone. Podkreślił również, że ważne jest aby pamiętać o noszeniu maseczek tam, gdzie mamy do czynienia z dużym zagęszczeniem osób, choć zaznaczył, że "na zewnątrz ma to coraz mniejszy sens".

Specjalista podkreślił, że rada medyczna przy premierze, w której zasiada rekomenduje takie normalne funkcjonowanie, przy ewentualnej możliwości doszczepienia trzecią dawką. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne Święto Zmarłych będzie przypominało te, z jakimi mieliśmy do czynienia przed wybuchem epidemii.

Cmentarz/Youtube @TheKrakow
Cmentarz/Youtube @TheKrakow
Cmentarz/Youtube @TheKrakow

Myślicie, że te prognozy się sprawdzą?

To też może cię zainteresować: Nieznane informacje o Jarosławie Kaczyńskim wyszły na jaw. To zaskoczyło wiele osób. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny powiedział, co myśli o rozstaniu Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Piosenkarz nie przebierał w słowach

O tym się mówi: Doda podjęła ważną decyzję. Czy to oznacza, że po raz kolejny zdecyduje się powiedzieć sakramentalne "tak"