Jak podaje portal "Wirtualna Polska", na ten moment rząd nie zamierza wprowadzać ostrzejszych restrykcji w związku z epidemią koronawirusa. Minister zdrowia zapewnia, że szkoły nie zostaną zamknięte, choć obecnie mamy do czynienia ze znacznym wzrostem nowych przypadków zakażeń. Porównując tę środę z ubiegłą liczba zakażeń wzrosła o 70 proc. i przekroczyła 2 tysiące przypadków.

Adam Niedzielski o sytuacji epidemicznej w Polsce

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Adam Niedzielski mówił o aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że pomimo wzrostu wykrywanych nowych przypadków nie należy spodziewać się znaczącego zaostrzania obowiązujących do tej pory restrykcji. Niedzielski zapewnił, że nie dojdzie do zamknięcia placówek edukacyjnych.

Jednocześnie minister podkreślił, że konieczne jest aby ludzie z cała dyscypliną nosili maseczki i zachowywali dystans społeczny. "Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia" - stwierdził minister Niedzielski.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News

Końca epidemii nie będzie?

W rozmowie z "DGP" Niedzielski stwierdził, że "końca epidemii nie będzie". Jak wyjaśnił, wirus zostanie z nami na zawsze, choć w perspektywie czasowej zmniejszeniu ulegnie jego szkodliwość. Doprecyzował, że o pewnym końcu pandemii koronawirusa będziemy mogli mówić wówczas, gdy śmiertelność w skutek Covid-19 spadnie do poziomu, jaki notowany jest w przypadku grypy.

W przytoczonym wywiadzie Adam Niedzielski wypowiedział się również na temat szczepień przeciw Covid-19. Jego zdaniem wielce prawdopodobne jest to, że szczepionkę trzeba będzie przyjmować co rok, jak ma to miejsce w przypadku preparatów na grypę. " Obecna fala to taki sprawdzian, choćby w zakresie skuteczności szczepień i narzędzi kontroli" - dodał Niedzielski.

Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP

Myślicie, że tym razem uda się uniknąc lockdownu?

To też może cię zainteresować: Skarbówka zyskała nowe uprawnienia. Będzie mogła śledzić, co kupujemy. Jakie transakcje będą mogli wziąć pod lupę urzędnicy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk zaśpiewał piosenkę dla swojego taty. Słowa wzruszają do łez, a wykonanie dzieli internautów

O tym się mówi: Brytyjska rodzina królewska mierzy się z poważnymi problemami. Na jaw wyszły prawdziwe relacje między księżną Kate a Meghan Markle