Jak podaje portal "Wirtualna Polska", nic nie psuje apetytu tak, jak przykry zapach wydobywający się z lodówki. Na szczęście istenieją proste sposoby pozbycia się przykrej woni. Jak to zrobić?

Przykry zapach w lodówce

Intensywnie pachnące potrawy zamknięte w lodówce, mogą sprawić, że przechywane tam owoce czy warzywa przesiąkną ich wonią, odbijając się negatywnie na ich smaku. Podstawą dbania o lodówkę jest regularne jej czyszczenie. Warto do tego wykorzystać szmatkę nasączoną octem lub zwykłym płynem do naczyń.

Świetnie przy czyszczenie półek w lodówce sprawdzi się pasta przygotowana z wody i sody oczyszczonej. Do jej sporządzenia wystarczy połączyć oba składniki w proporcji 1:1. A co zrobić, gdy pomimo systematycznego czyszczenia lodówki, wciąż unosi się w niej nieprzyjemny zapach? Wtedy można wykorzystać jeden z patentów.

Czyszczenie lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Czyszczenie lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Czyszczenie lodówki/YouTube @ Healthy Strong

Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki?

W sprzedaży dostępne są specjalne pochłaniacze zapachów dedykowane do lodówek, które stworzone są na bazie węgla. Ich koszt jest stosunkowo niewielki, a dostaniemy je praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem AGD, a czasem również w sklepach dużych sieci handlowych. Możemy skorzystać także z produktów, jakie z pewnością znajdziemy w praktycznie każdej kuchni.

Aby pozbyć się przykrej woni z lodówki możemy wykorzystać połowę cytryny lub ziemniaka. Skutecznie pochłoną one nieprzyjemne zapachy. Należy wymieniać je co trzy dni - do momentu, kiedy przykra woń całkowicie zniknie. Równie dobrze sprawdzą się umieszczone na półce goździki lub plasterki jabłka, a także ziarna kawy.

Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong

Silnie pachnące potrawy i produkty warto przechowywać w zamykanych pojemnikach, które pozwolą uniknąć przedostaniu się zapachu do lodówki. Ich dodatkową zaletą jest również to, że porządkują przestrzeń.

A jakie wy macie patenty pozwalające zapanować nad przykrym zapachem w lodówce?

To też może cię zainteresować: GIF pilnie wycofał kolejny produkt leczniczy znanego na całym świecie producenta. Wykryto rakotwórcze działanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Kornhasuer-Duda nie ma powodów do zadowolenia. Opinia jej kolegów po fachu z pewnością nie przypadnie jej do gustu. Padły bardzo mocne słowa

O tym się mówi: Kolejne przykre wieści płyną ze świata seriali. Odszedł aktor znany z "Plebanii" i "Pierwszej miłości"