Janusz Korwin-Mikke to bez wątpienia jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny politycznej. Poseł Konfederacji od lat ubiega się o tytuł głowy państwa - za każdym razem jednak z marnym skutkiem. Wszystko za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi zarówno podczas publicznych wystąpień, jak i w Internecie. Polityk często bywa także wyśmiewany za swój elektorat, który w dużej mierze składa się z bardzo młodych ludzi.

Nie zmienia to jednak faktu, iż Korwin-Mikke ma w polskiej polityce dużo do powiedzenia i wiele osób liczy się z jego słowami. Nic więc dziwnego, że wszyscy przejęli się stanem, w jakim pojawił się on na ostatnich posiedzeniach w Sejmie...

Co stało się ulubieńcowi wyborców Konfederacji?

W piątek w Sejmie pojawił się Janusz Korwin-Mikke. Nie wyglądał on jednak tak władczo jak zazwyczaj, gdyż... na obrady przyjechał na wózku inwalidzkim. Obecnych na Wiejskiej oraz internautów zamurowało na jego widok. Co przydarzyło się posłowi?

Okazuje się, że kilka tygodni temu polityk uległ poważnemu wypadkowi. Kiedy wspinał się na drabinę, aby zawiesić na swojej posesji ozdobne pnącza, stracił równowagę i runął na ziemię. Poskutkowało to zmiażdżeniem stopy, z którym natychmiast przetransportowano posła do szpitala w Otwocku i poddano go dwóm operacjom. Obecnie noga Korwina-Mikke jest unieruchomiona w gipsie, a on sam ma poważne problemy z poruszaniem się - często korzysta więc z pomocy wózka inwalidzkiego.

źródło: Instagram
źródło: Instagram

Nie przeszkodziło mu to jednak w pojawieniu się w Sejmie aby wesprzeć ważną dla siebie inicjatywę. Dotyczy ona "ratowania snu dzieci" i zniesienia czasu letniego. To właśnie z takim transparentem Korwin-Mikke zapozował do zdjęcia na Instagramie.

Internauci nie kryli swojego zszokowania stanem zdrowia polityka i życzyli mu szybkiego powrotu do sprawności.

Zobacz także: Wielki sukces Beaty Kozidrak! Czy fani będą w stanie wybaczyć wokalistce życiowy błąd

Może cię zainteresować: Sejm przyjął nowe świadczenia. Te środki mogą pomóc wielu Polakom. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze

Pisaliśmy również o: Synowa zaproponowała teściowej pomoc w znalezieniu pracy. To oburzyło całą rodzinę. O co poszło