W przeciwnym razie niedoświadczony ogrodnik może napotkać problem - z nasion wyrośnie łodyga. Wyrastanie zbyt dużej łodygi jest uważane za zjawisko negatywne, ponieważ łodyga uniemożliwia pełny wzrost i rozwój warzywa. Cała siła rośliny idzie na tworzenie kwiatu. Dlaczego to się dzieje?

Przyczyny zjawiska

Jeśli sadzonka była przechowywana nieprawidłowo, najprawdopodobniej zacznie wypuszczać łodygę. Jeśli zestawy znajdowały się w pomieszczeniu o dużej wilgotności lub w obliczu zmian temperatury, to łodyg nie da się uniknąć. Ponadto, jeśli przechowujesz cebulę w temperaturze od 0 do +15 stopni, już na tym etapie powstaną korzenie i łodygi.

Istnieją trzy rodzaje prawidłowego przechowywania zestawów:

Ciepło. Nadaje się do małych główek. Można je przechowywać w domu lub mieszkaniu w kartonowym pudełku lub torbie, pod warunkiem, że temperatura powietrza nie przekracza +25 stopni.

Zimno. Cebulki są przechowywane w temperaturze około -3 stopni. Można je umieścić w lodówce lub w piwnicy. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 75%. Przed rozpoczęciem przechowywania w chłodni i przed sadzeniem cebulki należy rozgrzać w temperaturze +35 stopni.

Łączymy dwa rodzaje przechowywania. Cebule są przechowywane zimą na zimno, a wiosną i jesienią na ciepło. Temperaturę należy stopniowo podnosić lub obniżać.

Cebulę, jak każdą roślinę, należy sadzić na czas. Jeśli ziemia jest zimna, jest mało prawdopodobne, że rośliny wykiełkują. Najczęściej cebulę sadzi się pod koniec kwietnia:

Ogrodnicy kopią małe dziury w odległości około dwudziestu centymetrów.

Cebula jest tam zanurzona.

Następnie podlewa się grządki ciepłą wodą i przykrywa folią celofanową. Kiedy pędy kiełkują, folię należy usunąć.

Cebula jest bezproblemową rośliną, więc można ją sadzić prawie wszędzie.

Jeśli niepoprawnie podlejesz sadzonki, mogą również dać łodygi. Zaleca się rozpoczęcie podlewania późną jesienią ciepłą wodą, a latem przejście na wodę zimną. Eksperci uważają, że optymalna częstotliwość podlewania to 2 razy w tygodniu. Jeśli przesadzisz z wilgocią, cebulki mogą zgnić.

To też może cię zainteresować: Ten kadr rozczulił wszystkich internautów. Małgorzata Rozenek pochwaliła się synkiem. Niepowtarzalny widok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nietypowa rocznica ślubu. Tej imprezy nie zapomni nikt. Jak świętowali Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens

O tym się mówi: To zdjęcie Izabeli Małysz jest naprawdę zmysłowe. Żona uwielbianego skoczka może się poszczycić wyjątkową urodą. Jak odpoczywa celebrytka