Sprzątanie wymaga nie tylko siły i energii, ale także dużo czasu. A w niektórych przypadkach wysiłek i czas spędzony na marne, ponieważ plam nie można zmyć.

W naszej rodzinie zarówno mój mąż, jak i ja jesteśmy uczuleni na różne chemiczne środki czyszczące sprzedawane w supermarketach. Dlatego do sprzątania naszego domu nie używamy chemii gospodarczej. Zazwyczaj myjemy mieszkanie metodami ludowymi przy użyciu naturalnych środków. W większości przypadków jest to mydło do prania. Mydlany roztwór mydła do prania doskonale czyści nie tylko powierzchnie szklane czy plastikowe, ale także drewno. Myjemy również podłogę w mieszkaniu wodą z mydłem.

Jednak w weekend zauważyłam, że skończyło nam się mydło do prania. Było zbyt leniwie, żeby iść po nie do sklepu, bo na zewnątrz padało, a do sklepu dobre 15 minut spacerem. Dlatego postanowiłam poszukać w Internecie rad ludowych i znaleźć inny sposób na czyszczenie różnych powierzchni bez chemii.

Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu znalazłam sporo pozytywnych recenzji i porad jak czyścić powierzchnie solą. Roztwór soli jest przyjazny dla środowiska. Jest hipoalergiczny i w ogóle nie uszkadza powierzchni: płytki ceramiczne, laminat, parkiet, linoleum.

Sól to uniwersalny produkt, który z łatwością usunie nawet uporczywe plamy. Sól jest szczególnie skuteczna przy czyszczeniu podłóg kuchennych. Powierzchnie poddane działaniu solanki otrzymują warstwę przeciwpyłową, która zabezpiecza je przed osiadaniem kurzu i innych drobnych zabrudzeń.

Roztwór soli powinien być skoncentrowany, jeśli chcesz usunąć uporczywe plamy. Aby to zrobić, możesz nie tylko dodać więcej soli, ale także dodać do roztworu ocet lub sodę.

Musisz przygotować roztwór soli na bazie ciepłej wody. Dzięki temu sól lepiej się rozpuści i będzie aktywniej „korodować” plamy.

Nie zapomnij również o środkach bezpieczeństwa podczas pracy z solą. Pamiętaj, aby chronić ręce gumowymi rękawiczkami za każdym razem, gdy sprzątasz dom. Rękawiczki ochronią Twoje dłonie przed szkodliwym działaniem słonej wody, ponieważ sól ma zdolność „korodowania” skóry naszych dłoni. Ponadto, jeśli Twoje dłonie mają pęknięcia, rany lub inne zmiany skórne, jeśli dostanie się na nie sól, odczujesz ból.

Nie powinniśmy zapominać o dezynfekujących i antyseptycznych właściwościach soli. Sól nie tylko zabija zarazki, ale także dezynfekuje powierzchnie. Czyszcząc różne powierzchnie roztworem soli kuchennej, jednocześnie dezynfekujesz powietrze w mieszkaniu.

A teraz najważniejsza jest instrukcja przygotowania roztworu soli do czyszczenia domu. Weź pięć litrów ciepłej wody i wlej do wiadra. Dodaj tam 4 łyżki soli i dokładnie wymieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści. Aby roztwór był bardziej skuteczny, dodaj do wody jeszcze 4 łyżki octu. Jeśli nie masz octu, możesz dodać 2 łyżki sody oczyszczonej.

Wyczyść tym roztworem podłogę lub inne powierzchnie w mieszkaniu i wytrzyj je do sucha.

Sól pomoże Ci nie tylko wyczyścić wszystkie powierzchnie w domu na wysoki połysk, ale także znacznie oszczędzi budżet rodzinny. Nie zapominaj, że sól jest całkowicie nieszkodliwa, dlatego idealnie nadaje się do sprzątania domów z udziałem dzieci.

To też może cię zainteresować: Ten kadr rozczulił wszystkich internautów. Małgorzata Rozenek pochwaliła się synkiem. Niepowtarzalny widok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nietypowa rocznica ślubu. Tej imprezy nie zapomni nikt. Jak świętowali Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens

O tym się mówi: To zdjęcie Izabeli Małysz jest naprawdę zmysłowe. Żona uwielbianego skoczka może się poszczycić wyjątkową urodą. Jak odpoczywa celebrytka