Jak podaje portal "Lelum", w trakcie konferencji prasowej odbywającej się w Lublinie, Adam Niedzielski odniósł się do możliwości ponownego wprowadzenia ostrzejszych restrykcji. Minister zdrowia nie ukrywa, że niepokojące są informacje, jakie przekazują mu specjaliści. Czy należy spodziewać się ponownego wprowadzenia lockdownu?

Adam Niedzielski o czwartej falii epidemi

W trakcie wizyty w lublińskim szpitalu klinicznym nr 1, minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie trwającej obecnie czwartej falii epidemii koronawirusa. Szef resortu zdrowia zaapelował do obywateli, aby nie obawiali się wykonywania testów, jeśli zaobserwują u siebie wystąpienie niepokojących objawów.

Eksperci obserwują bowiem niepokojącą tendencję, że obecnie stan zdrowia zakażonych wirusem SARS-Cov-2 pogarsza się gwałtowniej niż miało to miejsce wcześniej. Niedzielski poprosił również o to, aby każdy, kto się jeszcze nie zaszczepił, zrobił to jak najszybciej. Przypomniał o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasady DDM - dystans, dezynfekcja, maseczka.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

Prognozy rozwoju czwartej falii pandemii

Ze słów Niedzielskiego wynika, że pod koniec października należy spodziewać się wzrostu zakażeń koronawirusem na poziomie przekraczającym średnio 5 tys. przypadków.

Zdaniem szefa resortu zdrowia, liczby te "mieszczą się w tzw. minimalnej infrastrukturze szpitalnej, zabezpieczającej chorych na Covid". W związku z tym, rząd nie planuje zaostrzania restrykcji w skali kraju.

Myślicie, że tym razem uda się uniknąć lockdownu?

To też może cię zainteresować: Danuta Holecka ma ogromne powody do zadowolenia. Z jakiego powodu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zenek Martyniuk potwierdził dobre wiadomości dotyczące swojego syna. Od dawna nie był tak szczęśliwy. O co chodzi

O tym się mówi: Astronomowie dokonali niezwykłego odkrycia. To najprawdopodobniej największy obiekt tego typu w historii. Czy mamy powody do niepokoju

Z życia gwiazd: Anna Lewandowska opowiedziała o domowych problemach. Co takiego się wydarzyło