Jak przypomina portal "Super Express", w zeszłym roku przed 1 listopada premier ogłosił zamknięcie cmentarzy w związku z epidemią koronawirusa. Polacy już powoli przygotowują się do tego dnia. Wiele osób zastanawia się, czy dojdzie do ponownego zamknięcia nekropolii. Głos w sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czy czeka nas ponowne zamknięcie cmentarzy?

Czy w trakcie zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych będziemy mogli bez przeszkód odwiedzać groby swoich bliskich? To pytanie zadaje sobie praktycznie każdy Polak. Niepokój ten jest w pełni uzasadniony, zważywszy na decyzję, jaką obóz władzy podjął w zeszłym roku, z dnia na dzień zamykając nekropolie. Był to ogromny problem nie tylko dla odwiedzających cmentarze, ale i dla osób handlujących chryzantemami.

Cmentarz / YouTube: GUT FEELING
Cmentarz / YouTube: GUT FEELING
Cmentarz / YouTube: GUT FEELING

Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył w ubiegłym roku, że na decyzję o zamknięciu cmentarzy wpłynął duży wzrost liczby zakażeń. W ostatnim czasie ponownie możemy obserwować wzrost liczby nowych zakażeń. Czy czeka nas powtórka z ubiegłorocznych wydarzeń? Głos w sprawie zabrał szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski przyznał, że co prawda obserwujemy wzrost zakażeń, ale nie przekłada się na dramtyczną ilość zajętych miejsc w szpitalach. Podkreślił również, że obecnie znajdujemy się w zupłenie innym miejscu niż miało to miejsce w zeszłym roku. Wówczas jedyną ochroną przed zakażeniem było zachowywanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Teraz mamy również szczepienia.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

"Z dużym prawdopodobieństwem, z największym prawdopodobieństwem, tak [cmentarze będą otwarte, przyp. red.]" - powiedział minister zdrowia, który we wtorek był gościem radia Rmf Fm.

Myślicie, że faktycznie nie powtórzy się scenariusz z ubiegłego roku?

To też może cię zainteresować: Astronomowie dokonali niezwykłego odkrycia. To najprawdopodobniej największy obiekt tego typu w historii. Czy mamy powody do niepokoju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Kozidrak odważyła się ponownie stanąć na scenie. W czasie jej występu padły bardzo ważne słowa

O tym się mówi: Rekordowe podwyżki dla emerytów. Ile mogą zyskać seniorzy w 2022 roku