Jak przypomina portal "Pomponik", Krzysztof Krawczyk doczekał się jednego biologicznego dziecka - Krzysztofa Krawczyka Juniora. Artysta nie ujął go w testamencie. Junior początkowo chciał walczyć jedynie o zachowek. Zmienił zdanie, kiedy na światło dzienne wyszedł budzący wątpliwości stan artysty w momencie sporządzania testamentu. Jak toczą się sprawy?

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Niespodziewana śmierć Krzysztofa Krawczyka była dla wszystkich ogromnym szokiem. Artysta zmarł 5 kwietnia w wieku 75 lat. Jak wskazuje portal "Pomponik" piosenkarz za życia opiekował się swoją żoną i pomagał jej siostrzenicom. Miał kupić im mieszkania. Co ciekawe na taki gest nie mógł liczyć jego biologiczny syn - Krzysztof Krawczyk Junior.

Junior mieszkał u swojego wujostwa, gdzie nie mógł liczyć na spokój. Mężczyzna od wypadku samochodowego w 1988 roku, w którym brał udział z ojcem, cierpi na padaczkę. Zdaniem wielu, w tym Krzysztofa Cwynara, dyrektora łódzkiego Studia Integracji, za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest Ewa Krawczyk. Żona artysty miała wpłynąć na rozluźnienie ojcowsko-synowskich relacji.

Sam Junior przyznawał w rozmowie z dziennikarzami "Uwagi!" TVN, że w ostatnich miesiącach życia ojca nie miał z nim kontaktu. Uniemożliwiać miała mu to właśnie macocha. Po śmierci Krzysztofa Krawczyka pomiędzy wdowom po nim i synem, rozpoczął się spór sądowy o spadek.

Krzysztof Krawczyk Junior/YouTube @Paula Rodak
Krzysztof Krawczyk Junior/YouTube @Paula Rodak
Krzysztof Krawczyk Junior/YouTube @Paula Rodak

Krzysztof Krawczyk Junior walczy o spadek

Krzysztof Krawczyk Junior zdaniem adwokata ma prawo do zachowku. "Przysługuje mu jedna trzecia z całości spadku" - przekonuje jego pełnomocniczka. W trakcie toczącego się przed sądem postępowania wyszły na jaw nowe okoliczności, które mogą podważyć ważność testamentu, na mocy którego Junior nie dostał nic.

Jeśli uda się podważyć testament artysty, wówczas Junior będzie mógł liczyć nie na jedną trzecią, ale na połowę majątku ojca. Najprawdopodobniej konieczne będzie powołanie biegłych, którzy będą mogli ocenić, czy w momencie sporządzania testamentu Krzysztof Krawczyk nie miał ograniczonej poczytalności.

Ewa Krawczyk i Krzysztof Krawczyk / YouTube:  Plotki Rozrywka
Ewa Krawczyk i Krzysztof Krawczyk / YouTube: Plotki Rozrywka
Ewa Krawczyk i Krzysztof Krawczyk / YouTube: Plotki Rozrywka

Jak sądzicie, w jaki sposób zakończy się sprawa?

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak odważyła się ponownie stanąć na scenie. W czasie jej występu padły bardzo ważne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Czy czeka nas powtórka z ubiegłego roku

O tym się mówi: Adele powraca z nową porcją muzyki. Plotki potwierdza pewna analogia. O co chodzi