Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele już od lat niesie pomoc najbardziej potrzebującym, wymagającym specjalistycznej opieki zdrowotnej. Pierwsza edycja akcji odbyła się już niemal trzy dekady temu - w 1992 roku. Finały WOŚP każdego roku są wydarzeniem na wielką skalę i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków, którzy nie tylko mogą pomóc innym, ale i świetnie się przy tym bawić.

Jurek Owsiak nie zwalnia tempa i w tym roku również ma zamiar bić rekordy wpłat na leczenie polskich dzieci. Na co tym razem będzie zbierać WOŚP?

W tym roku będziemy ratować oczy dzieci

Podczas tegorocznego, 29. finału WOŚP-u, Polakom udało się uzbierać aż 210 milionów złotych na rzecz dziecięcej laryngologii i diagnnostyki głowy. Jubileuszowy finał akcji również będzie miał niezwykle szczytny cel - tym razem WOŚP z Owsiakiem na czele będzie zbierał pieniądze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.

"Jubileuszowa orkiestra zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w którego ramach przebadano blisko 255 tys. dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys. dzieci" - przekazano w oficjalnym komunikacie WOŚP.

Według danych zgromadzonych przez osoby zaangażowane w akcję, w całej Polsce oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej działają w 25 ośrodkach w 17 miastach naszego kraju. Poza tym w całej Polsce istnieją jeszcze poradnie okulistyki dziecięcej.

Łącznie w tych wszystkich miejscach poddawanych badaniom i hospitalizowanych jest co roku kilkanaście tysięcy pacjentów. Nie ulega wątpliwości, iż każde z tych miejsc bardzo potrzebuje wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Naprzeciw wychodzi im Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na nadchodzący finał Jurek Owsiak postawił sobie wiele celów: m.in. zakup angiografu dwupłaszczyznowego oraz uruchomienie pierwszego w naszym kraju centrum symulacji operacji okulistycznych. To wszystko będzie możliwe tylko dzięki wsparciu ze strony Polaków!

Już niebawem ruszy rejestracja zbiórek oraz rekrutacja wolontariuszy. Warto pomagać!

Zobacz także: Tak Kate Middleton spędza wolny czas z rodziną. Dzieci księżnej i księcia Williama muszą mieć ogromną frajdę

Może cię zainteresować: Paweł Kukiz komentuje wyjście Polski z Unii Europejskiej. Takich słów nikt się nie spodziewał

Pisaliśmy również o: Niezwykła niespodzianka dla fanów Edyty Górniak. Gwiazda przygotowała coś wyjątkowego. Maczał w tym palce Rafał Brzozowski