Media obiegła smutna wiadomość ze świata polityki. W wieku 70 lat odszedł były olimpijczyk Polski, pływak i były poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Pacelt. O śmierci polityka opinia publiczna dowiedziała się od wdowy po 70-latku.

Nieżyje były wiceminister sportu Zbigniew Pacelt

Polska Agencja Prasowa otrzymałam informację od żony Zbigniewa Pacelta Barbary o jego śmierci. Sześciokrotny Mistrz Polski w pływaniu stylem zmiennym przyszedł na świat 26 sierpnia 1951 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jego debiut w igrzyskach olimpijskich miał miejsce w Meksyku w 1968 roku, a ostatni jego udział był w Montrealu w pięcioboju nowoczesnym w 1976 roku. W sejmie pojawił się w 2005 roku, gdy wybrano go w kieleckim okręgu. Startował wówczas z listy Platformy Obywatelskiej. Jego polityczna kariera jako posła Platformy Obywatelskiej trwała trzy kadencje do 2015 roku, zaprzestał wówczas kandydowania w wyborach.

Posłanka na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Marzena Okła-Drewnowicz opublikowała smutną w kręgach PO wiadomość na swoim profilu na Twitterze - Odszedł nagle Zbyszek Pacelt. Ostrowczanin, świętokrzyski poseł w latach 2005-2015. Wiceminister sportu. Olimpijczyk. Absolutnie zakochany w sporcie i w Ostrowcu. Oddany ludziom i sprawom. Uczył nas wszystkich zdrowego dystansu do polityki. Żal... Do zobaczenia Zbyszku 😢❤️

O tym się mówi: Karol Strasburger ostro o zachowaniu Stana Borysa. "W życiu ma się niewielu przyjaciół"

Zerknij: Miejsce ostatniego spoczynku Krzysztofa Krawczyka bardzo się zmieniło. Jak wygląda po pół roku