Jak podaje portal "Goniec", do oburzającej sytuacji doszło w katedrze w hiszpańskim Toledo. Dwójce artystów zezwolono na nagranie w świątynii teledysku. Jak się później okazało, nie zabrakło w nim pikantnych scne, które wywołały oburzenie wiernych. Głos w sprawie zabrał arcybiskup.

Oburzające sceny w świątyni

Katedra Najświętszej Marii Panny w Toledo jest jednym z najpiękniejszych obiektów gotyckich na terenie Hiszpanii. Nic dziwnego, że przyciąga tłumy wiernych oraz artystów. Dwoje artystów zdecydowało się wystąpić o zgodę na nakręcenie w murach świątyni teledysku. Zgodę taką uzyskali.

Hiszpański artysta C. Tangana wspólnie z pochodzącą z Argentyny piosenkarką Nathy Peluso, nagrali piosenkę zatytułowaną "Ateo" (pol. ateista), a miejscem nagrania teledysku uczynili włsnie wspomnianą katedrę. W klipie nie zabrakło bardzo odważnych i pikantnych scen. Obserwujemy w nim przemianę człowieka niewierzącego w wierzącego. Zmiana ta następuje pod wpływem kobiety.

Występujący w klipie artyści nie szczędzą sobie czułych gestów, a w pewnym momencie Peluso występuje nawet nago. Do tej pory teledysk ma na swoim koncie 4 738 605 wyświetleń. Wielu wiernych nie kryje swojego oburzenia.

Arcybiskup zabiera głos w sprawie kontrowersyjnego teledysku

Pod teledyskiem nie brakuje komentarzy osób oburzonych tym, że w świątyni kręcono takie sceny. Katolicy podkreślają, że w obiekcie sakralnym nigdy nie powinno dojść do tego rodzaju zachowania.

Głos w sprawie zabrał również arcybiskup Toledo Francisco Cerro. Wyraził on swoje ubolewanie nad tym, że w katedrze doszło do tego rodzaju scen i stanowczo je potępił. "Z pokorą i szczerością prosimy o przebaczenie wszystkich wiernych i księży, którzy poczuli się słusznie zranieni nadużyciem świętego miejsca" - czytamy w wydanym przez arcybiskupa oświadczeniu.

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Najlepszy sposób na czyszczenie nagrobka. Skutecznie oczyścisz granit, beton, czy piaskowiec

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Siostra Chmielewska w mocnych słowach zwróciła się do Polaków. Opisała zaskakującą sytuację

O tym się mówi: Beata Kozidrak przyłapana. Kobieta znów zaskoczyła wszystkich. Czy z tego będzie kolejny skandal