Jak podaje portal "O2", władze Gdańska postanowiły przed Dniem Wszystkich Świętych zadbać o seniorów wybierających się na groby bliskich. Zdecydowały się na gdańskim cmentarzu wprowadzić niecodzienne rozwiązanie. Przez najbliższy miesiąc odwiedzający Cmentarz Łostowicki będą mieli możliwość skorzystania z minibusa. Co ciekawe nie będzie w nim kierowcy.

Nietypowe rozwiązanie wprowadzone na gdańskim cmentarzu

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych wiąże się z częstszymi wizytami na cmentarzach. Aby ulżyć nieco seniorom, władze Gdańska zdecydowały się na wprowadzenie niecodziennego rozwiązania na Cmentarzu Łostowickim. W środę po terenie nekropolii kursuje autonomiczny bus, którym można bez opłat przemieszczać się po najdłuższych cmentarnych alejkach.

Ten wyjątkowy pojazd będzie dostępny dla mieszkańców Gdańska przez okres 30 dni. Kursy wykonywane są na odległości jednego kilometra. Przez pierwszy tydzień działania busa na jego pokładzie będzie obecny kierowca. Po siedmiu dniach kierowanie pojazdem ma odbywać się zdalnie.

Portal "Trójmiasto" donosi, że zamiar zakupu autonomicznego minibusa planowany był od kilku miesięcy. Co więcej, nie jest to pierwszy przykład tego rodzaju pojazdów w Gdańsku, choć po raz pierwszy dochodzi do tego, że kierowca będzie nadzorował jazdę busa zdalnie.

Pojazd autonomiczny/YouTube @TransInfo PL
Pojazd autonomiczny/YouTube @TransInfo PL
Pojazd autonomiczny/YouTube @TransInfo PL

Wpływ na to, gdzie znajdzie się minbus mieli sami mieszkańcy, którzy wzięli udział w badaniu opinii publicznej. Nie bez znaczenia była rozległość nekropolii, która nadal się rozrasta. Celem władz było znalezienie rozwiązania, które pomoże ludziom starszym i z niepełnosprawnościami poruszać się po tak dużej przestrzeni.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi o zamknięciu cmentarzy 1 listopada. Czy szykuje się powtórka wydarzeń z ubiegłego roku

O tym się mówi: Toksyczna chmura dotrze dziś na Polskę. Czy mamy powody do obaw