Aura pogodowa w naszym kraju ostatnimi czasy bywa dla nas nawet sprzyjająca, gdyż ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już dawno nie były publikowane. Zeszły tydzień oszczędził nam zachmurzenia, silnych burz i porywistego wiatru.

Pilne ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Niestety dobra passa pogodowa ma się niedługo skończyć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje ostrzeżenia pierwszego stopnia mające objąć połowę Polski.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia, według aktualnymych przewidywań ekspertów i synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mają zacząć obowiązywać od nadchodzącego czwartku, czyli 21 października 2021 roku.

20 października zaś ostrzeżenia o tym samym stopniu zagrożenia pogodowego obowiązywać mają jedynie na południu Polski, między innymi w obrzasze Krosna, Zakopanego, Nowego Sącza, Oświęcimia albo Bielska-Białej.

Według ustaleń synoptyków, silny i niebezpieczny wiatr w bieżącym tygodniu może realnie zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców Polski - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - czytamy w ostrzeżeniu pierwszego stopnia płynącym od IMGW.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotować się na nadchodzące trudności pogodowe, aby nie narażać się na utratę zdrowia i życia.

O tym się mówi: Zaginął 5-letni Maksymilian. Został zabrany spod przedszkolnych drzwi. Policja pilnie apeluje o pomoc

Zerknij tutaj: Wiceminister Zdrowia zabrał głos w sprawie czwartej fali epidemii. Kiedy należy spodziewać się szczytu zakażeń koronawirusem

Nie przegap tego: Jarosław Kaczyński zdradził, jaka przyszłość czeka Mateusza Morawieckiego. Czy premier ma powody do radości