Jak przypomina portal "Super Express", rządowi w dalszym ciągu nie udało się osiągnąć porozumienia ze strajkującymi od blisko dwóch miesięcy pracownikami służby zdrowia. Bronisław Komorowski postanowił wesprzeć rządzących dobrą radą i zdradził, co by zrobił na ich miejscu. Były prezydent zaangażowałby we wszystko obecną pierwszą damę.

Bronisław Komorowski o Agacie Kornhauser-Dudzie

Już blisko dwa miesiące trwa protest przedstawicieli służb medycznych. Wśród postulatów medyków znajduje się nie tylko wzrost otrzymywanych przez nich wynagrodzeń, ale także m.in. zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia. Białe Miasteczko pojawiło się pod Kancelarią Premiera 11 września i niewiele wskazuje na to, żeby szybko miało stamtąd zniknąć.

Bronisław Komorowski/ YouTube @Gazeta.PL
Bronisław Komorowski/ YouTube @Gazeta.PL
Bronisław Komorowski/ YouTube @Gazeta.PL

Bronisław Komorowski przypomniał, że i on mierzył się z podobną sytuacją w trakcie swojej kadencji. Mowa o strajku pielęgniarek, który miał miejsce w 2011 roku. Były prezydent przypomniał, że wówczas to jego żona spotkała się z protestującymi i doszła z nimi do porozumienia, które "odsunęło problem strajku".

"Prezydent może spotkać się sam, może poprosić żonę, aby podjęła się tego rodzaju misji. Dobry przykład mojej małżonki jest"- podpowiada obecnie rządzącym Bronisław Komorowski. Jednocześnie podkreślił, że przy okazji protestów społecznych prezydent Andrzej Duda nie powinien pozostawać obojętny.

Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Agata Duda, Andrzej Duda/ Youtube @naTemat.pl

Jego zdaniem ma ku temu dwa powody. Pierwszym jest ten prosty fakt, że sprawuje urząd prezydenta wszystkich Polaków, a więc również i protestujących. Drugą wymienioną przez Komorowskiego przyczyną jest rosnąca liczba przypadków zakażeń koronawirusem, która wymaga, aby służba zdrowia działała najlepiej, jak to tylko możliwe.

Co sądzicie o radzie Bronisława Komorowskiego?

To też może cię zainteresować: Niż Hendrik mocno da się nam we znaki. Czekają nas niespokojne pogodowo dni. Czego należy się spodziewać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Niezwykłe odkrycie po porodzie. Lekarz przeprowadził badanie i zdiagnozował dziwną zmianę u noworodka. To zdarza się raz na milion

O tym się mówi: Kuba Wojewódzki oburzył wszystkich. Gwiazdor wyśmiał osoby z Zespołem Downa. Czy tym razem gwiazdor przesadził