Jak wskazuje portal "Goniec", prognozom pogody na 1 dzień listopada nie napawają optymizmem. Synoptycy we wstępnych zapowiedziach wskazują, że odwiedzając groby naszych bliskich powinniśmy postawić na zdecydowanie cieplejsze ubrania. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje, że początek nowego miesiąca przywita nas raczej chłodno. Do naszego kraju ma się wówczas wedrzeć polarne powietrze.

Prognozy pogody na 1 dzień listopada

Niestety wszyscy, którzy liczyli na to, że we Wszystkich Świętych będziemy mieli okazję cieszyć polską złotą jesienią, zawiodą się. Meteorolodzy z IMGW prognozują, że czeka nas wówczas spore ochłodzenie. Niestety w wielu miejscach kraju wystąpić mogą opady. Na termometrach mogą pojawić się temperatury poniżej zera.

Nad ranem mieszkańcy północno-wschodniej części kraju zobaczą nawet -2 stopnie Celsjusza. Jeszcze chłodniej będzie na terenach górskich. Wszystko za sprawą arktycznego powietrza, które ma się wówczas wedrzeć do Polski. W dzień niestety nie będzie o wiele cieplej. Synoptycy prognozują temperaturę maksymalną na poziomie 6 stopni Celsjusza, najniższa zaś 2 stopnie poniżej zera.

Polacy ruszyli na cmentarze już w piątek! / YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow

Lokalnie należy również spodziewać się opadów deszczu. Na szczęście padać ma w godzinach dopołudniowych i tylko we wschodnich i południowo-wschodniej części kraju. Po południu opady występować będą tylko na krańcach południowo-wschodnich. Wybierając się na groby najbliższych 1 listopada warto więc postawić na ciepłe ubranie i wziąć ze sobą coś chroniącego nas przed deszczem.

Jak myślicie, pogoda spłata nam przyjemnego figla i nie sprawdzi się prognoza?

To też może cię zainteresować: Czwarta fala epidemii koronawirusa nabiera rozpędu. Pojawiły się niepokojące informacje. Czy wirus ponownie podzieli nasz kraj na strefy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przechodzi bardzo trudne chwile. Co z jego pracą w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

O tym się mówi: Alarmujące zapowiedzi Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz mówił o stanie podwyższonej gotowości i naszych pieniądzach