Dla sporej grupy Polaków zadziwiające jest to, że taka liczba członków partii głosowała na byłego europosła, gdyż według medialnych doniesień 97,4 procent oddało swoje losy w ręce Donalda Tuska.

Sukces Donalda Tuska w wyborach

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Wyniki głosowania na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej przedstawiła Dorota Niedziela pełniąca funkcję komisarza wyborczego ugrupowania Platformy Obywatelskiej. Według jej doniesień, na Donalda tuska zagłosowało ponad 97,4 procent uprawnionych do głosowania, co daje ilość ponad jedenastu tysięcy członków partii.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Donald Tusk od lipca przewodniczył ugrupowaniu Platformy Obywatelskiej. Aktualne wybory zarządzono mimo, że nie upłynęła jeszcze kadencja poprzednika Donalda Tuska Borysa Budki, która upłynąć ma dopiero w styczniu przyszłego roku.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez KadryKudali (@kadrykudali)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski także nie wykluczał sięgnięcia po fotel szefa PO, jednak przemyślał swoją kandydaturę i się z niej wycofał – Proponowałem wybory w momencie, w którym pojawił się Donald Tusk. Uważałem, że wtedy warto było porozmawiać o tym, co dalej z Platformą. Olbrzymia większość moich koleżanek i kolegów chciała się jednak skupić przede wszystkim na konsolidacji partii. Nie było apetytu na taką debatę. Skoro nie było apetytu na debatę, to dzisiaj skupmy się na tym, jak wygrać wybory parlamentarne - oznajmił Trzaskowski z początkiem września.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Dagmara Kaźmierska naciskana na wyjawienie źródła dochodu. Co powiedziała

Zerknij też tutaj: Jolanta Kwaśniewska nie przebiera w słowach. Była Pierwsza Dama oceniła działania polskiego rządu i zdradziła na kogo zagłosuje

Nie przegap tego: Andrzej Duda ma wielkie remontowe plany. Chodzi o wielkie pieniądze i ośrodki wczasowe Kancelarii prezydenta