Jak podje portal "Super Express", odszedł Krzysztof Kiersznowski. Na swoim koncie miał wiele ról filmowych, serialowych i teatralnych. Widzowie pokochali go za rolę Wąskiego w filmie "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch", choć w jego dorobku aktorskim znalazło się wiele znakomitych kreacji aktorskich.

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski

Informacja o śmirci Krzysztofa Kiersznowskiego pojawiła się w niedzielę. Aktor miał na swoim koncie wiele zapadających w pamięć ról. Mogliśmy go podziwiać nie tylko w "Kilerze", ale także w wielu innych kultowych filmach m.in. "Vabanku", "Sarze", "Pitbull. Ostatni pies". Występował również w serialu "Pierwsz miłość" i na deskach teatru. Jako pierwszy informację o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego przekazał Tadeusz Chudecki.

Jak wynika z ustaleń "Super Expressu", Krzysztof Kiersznowski od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Problemy zdrowotne zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Jak podaje "Twoje Imperium", aktor trafił wówczas do szpitala, gdzie przeszedł zabieg udrażniania żył. Wszystko zmierzało ku dobremu. Aktor czuł się lepiej i wracał do sił.

Niespodziewanie pojawiły się komplikacje. Lekarze przeprowadzali kolejne badania, przez długi czas nie byli jednak w stanie postawić właściwej diagnozy. U Krzysztofa Kiersznowskiego miało dochodzić do nagłych skoków ciśnienia, ktorych przyczyn długo nie udawało się ustalić.

Kim był Krzysztof Kiersznowski?

Krzysztof Kiersznowski przyszedł na świat 26 listopada 1950 roku w Warszawie. W wywiadach zdradzał, że pasją do aktorstwa zaraziła go mama, która zawsze zachęcała go do recytowania wierszy, śpiewania piosenek czy tańczenia. Nie ukrywał, że w młodości zdarzało mu się być agresywnym, nie stronił od alkoholu i niebezpiecznych zabaw. Na szczęście szybko udało mu się wyjść na prostą.

Za pierwszym razem udało mu się dostać na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Ukończył ją w 1977 roku. Występował nie tylko w filmach i serialach, ale również na deskach wielu tatrów.

Aktor zmarł w swoim domu zaledwie miesiąc przed swoimi 71. urodzinami.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: David Beckham otrzyma ponad 800 milionów złotych za nowy kontrakt, ale został za to skrytykowany. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Młynarska jest już siedem lat po ślubie. Jak układa jej się z mężem. "Stworzyliśmy rodzinę na przekór losowi"

O tym się mówi: Kuba Wojewódzki pochwalił się partnerką. Jest z nią na romantycznej wycieczce