Jak podaje portal "Gazeta", cukier jest powszechnie wykorzystywany w kuchni, zarówno do słodzenia napoków, jak i do pieczenia czy gotowania. Okazuje się, że można go wykorzystać także w trakcie prania. Wystarczy do prania dodać łyżeczkę cukru. Efekt zaskakuje.

Nie takie łatwe

Wbrew pozorom pranie nie ogranicza się do wrzucenia zabrudzonej odzieży do bębna pralki i wybrania odpowiedniego programu. Jednak, aby pranie było nie tylko czyste, a tkaniny jak najdłużej pozostały w dobrej kondycji, należy pamiętać o odpowiednim posegregowaniu ubrań, dobraniu odpowiedniej ilości detergentu. Niewłaściwe pranie odzieży nie tylko negatywnie wpłynie na materiał, ale także kolory odzieży.

Najczęstszą przyczyną blaknięcia odzieży jest nieodpowiednie pranie. Na intensywność barw wpływa nie tylko odpowiednia temperatura wody (zbyt ciepła przyspiesza blaknięcie), ale także niewłaściwe segregowanie odzieży (zarówno względem koloru, jak i materiału) i użycie zbyt silnego materiału.

Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula
Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula
Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula

Dodaj łyżeczkę cukru do prania

Na szczęście istnieją sposoby, aby uniknąć sytuacji, w której nasz ulubiony element garderoby straci swój intensywny kolor. Jednym z prostszych i dostępnych od ręki jest dodanie do prania łyżeczki cukru. Zadziała ona niczym profesjonalny odświeżacz koloru.

Aby przywrócić naszym ciuchom intensywne kolory wystarczy je namoczyć w wodzie z cukrem. Jeśli nie specjalnie przepadamy za praniem ręcznym, nic straconego - wystarczy łyżeczkę cukru dodać do dozownika pralki. Wsypać należy go dodać w czasie płukania. Efekt zaskakuje.

Pranie. Źródło: Youtube Ula Pedantula
Pranie. Źródło: Youtube Ula Pedantula
Pranie. Źródło: Youtube Ula Pedantula

A jaki wy macie sposoby na zachowanie koloru pranych ubrań?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące zachowanie Bożeny Dykiel w „Dzień dobry TVN”. Prowadzące ledwo powstrzymały się od śmiechu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę William martwi się o swojego młodszego brata. Przyszły król nie może zrozumieć zaskakującej decyzji Harry’ego

O tym się mówi: Smutne informacje płyną ze świata kina. Odszedł Wąski z filmu "Kiler". Kondolencje płyną z całego kraju