Jak podaje portal "Goniec", osoby, które w ostatnim czasie przebywały w szpitalu, mogą się spodziewać telefonu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Minister Zdrowia poinformował, że ankieterzy z NFZ zadadzą pacjentom dziewięć pytań. Czego będą one dotyczyły?

Telefony z NFZ

Jak przekazał Adam Niedzielski, od wtorku 26 października rozpocznie się przeprowadzanie ankiety wśród pacjentów przebywających w ostatnim czasie w szpitalu. Ankieta będzie dotyczyła doświadczeń chorych z pobytu w placówkach szpitalnych. Szef resortu zdrowia jeszcze przed rozpoczęciem akcji, podziękował wszystkim, którzy zechcą podzielić się z ankieterami swoimi spostrzeżeniami.

NFZ zdradził, o co będą pytani pacjenci. W specjalnym komunikacie wydanym w związku z badaniem, władze NFZ zapewniają, że ma ono na celu poprawę usług świadczonych w szpitalach na terenie naszego kraju. Dzięki badaniu mają zostać ustalone te obszary funkcjonowania placówk medycznych, które wymagają usprawnienia lub zmiany.

Ankieterzy będą dzwonić do tych osób, które w ostatnim czasie przebywały w szpitalu. Pacjenci biorący udział w badaniu proszeni są o to, aby nie podawać informacji dotyczących ich samych - dotyczy to w sposób szczególny danych osobowych. Prowadzący badanie nie będą zadawali żadnych pytań personalnych, ograniczając się do 9 ustalonych z NFZ zagadnień.

Szpital/Youtube @CBC News: The National
Szpital/Youtube @CBC News: The National
Szpital/Youtube @CBC News: The National

Jak podkreśla Adam Niedzielski i przedstawiciele NFZ, ankieta ma charakter w pełni anonimowy. Ankieterzy mają wiedzę jedynie na temat płci osoby do której dzwonią, jej numeru telefonu oraz adres placówki szpitalnej, w której dany pacjent przebywał i schorzenie, z jakim wiązała się hospitalizacja.

"W razie jakichkolwiek wątpliwości pacjenci mogą potwierdzić ich tożsamość w naszej infolinii (TIP),pod numerem 800 190 590" - czytamy w komunikacie NFZ.

Dzwonili już do was ankieterzy?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Kiersznowski rozstał się z 33-letnią partnerką niedługo przed odejściem. Jakie były powody

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Woźniak-Starak skomentowała rozmowę z Bożeną Dykiel. Dziennikarka nie przebierała w słowach

O tym się mówi: Ekspert przedstawił kontrowersyjne rozwiązanie. Cmentarze 1 listopada otwarte tylko dla zaszczepionych. Jaką decyzję podjął rząd