Jak podaje portal "O2", w ostatnim czasie obserwujemy duży wzrost nowo wykrywanych przypadków koronawirusa. Wraz ze wzrostem zachorowań można zaobserwować wzmożone działania służb. Policja w miejscach publicznych prowadzi kontrole, sprawdzając, czy przestrzegamy konieczności noszenia maseczek.

Walka z pandemią nadal trwa

Choć obecnie mamy mniej przypadków niż miało to miejsce w analogicznym okresie ubiegłego roku, to od kilku tygodni obserwujemy systematyczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Tylko dziś, we wtorek 26 września resort zdrowia przekazał informacje o kolejnych 6 265 osobach z pozytywnym wynikiem testu na wirusa SARS-CoV-2.

Specjaliści podkreślają, że epidemia jeszcze się nie zakończyła, choć coraz mniej osób stosuje się do obowiązujących przepisów sanitarnych, takich jak choćby noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Niestety coraz częściej w komunikacji miejskiej czy w galeriach handlowych można zobaczyć osoby ignorujące konieczność zasłaniania nosa i ust.

Dlatego wzmożeniu uległy kontrole ze strony funkcjonariuszy, którzy pojawiają się częściej w centrach handlowych, sklepach, czy środkach transportu publicznego. "Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką" - wskazują przedstawiciele policji.

Ludzie w maseczkach/ YouTube @Polskie Radio Olsztyn
Ludzie w maseczkach/ YouTube @Polskie Radio Olsztyn
Ludzie w maseczkach/ YouTube @Polskie Radio Olsztyn

Służby sanitarne i lekarze apelują, aby zakładać maseczki wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości zachowania dystansu społecznego - również na świeżym powietrzu. Tylko konsekwentne przestrzeganie reżimu sanitarnego pozwoli przerwać transmisję wirusa.

Zauważyliście wzmożoną liczbę patroli?

To też może cię zainteresować: Ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego zareagowali błyskawicznie. Zaskakujące wydarzenie miało miejsce gdy prezes PiS jechał na niedzielną mszę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia na temat Kasi Kowalskiej. To dla niej niezwykle trudny czas. O co chodzi

O tym się mówi: Zaskakujące informacje na temat prawdziwego ojca Harry'ego ujrzały światło dzienne. Czy to doniesienie jest prawdziwe