Jak podaje portal "Goniec", dolnośląscy funkcjonariusze policji zdecydowali się na niecodzienny krok. Na cmentarnych bramach zawiesili zaskakujące nekrologi. Za ich pomocą policjanci chcieli ostrzec mieszkańców. Przed czym?

Zaskakujące nekrologi

Funkcjonariusze policji z Oławy zdecydowali się na niecodzienne rozwiązanie. Na bramach cmentarzy rozwiesili specjalne nekrologi. Za ich pomocą chcieli uczulić mieszkańców przed grożącym im niebezpieczeństwem. Sięgnęli po ten sposób, bo wiele osób omija zwyczajne ogłoszenia, zatrzymując się za to przy nekrologach.

Przedstawiciele Policji wskazują, że choć pomysł wydaje się nieco kontrowersyjny, to najważniejsze dla nich jest to, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, przede wszystkim seniorów i ostrzec ich przed zagrożeniem związanym z próbami wyłudzenia pieniędzy.

Na wywieszonej przez policjantów klepsydrze znalazły się ważne informacje pozwalające się ustrzec przed przestępstwem i stratą wszystkich oszczędności. Niestety przestępcy nie próżnują i co rusz wymyślają nowe sposoby na wyłudzenie pieniedzy. To już nie tylko znana od dawna metoda na wnuczka, czy policjanta, ale również na obsługę banku, czy informację o zaleganiu z opłatą rachunków.

W okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych, na cmentarzach uaktywniają się złodzieje, którzy okradają osoby pochłonięte sprzątaniem grobów swoich bliskich. Policjanci apelują, aby w czasie prac porządkowych trzymać rzeczy jak najbliżej siebie. Warto też zrezygnować z brania ze sobą większej gotówki i cennych rzeczy.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Co sądzicie o pomyśle dolnośląskich policjantów?

To też może cię zainteresować: Tajny syn księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Wszystkie szczegóły dotyczące nowego następcy tronu. Zaskakujące doniesienie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia jednego z tygodników. Czy serce Agnieszko Woźniak-Starak znów jest zajęte

O tym się mówi: Katarzyna Dowbor zmaga się z poważną chorobą. Musi uważać, aby móc pracować w zawodzie. O co chodzi