W prawie każdej kulturze na świecie nadanie imienia jest ważną okazją, często mającą znaczenie duchowe lub mistyczne. Niektóre społeczeństwa wierzą, że imię ma magiczną moc i mogą nazywać swoje dzieci po bóstwach lub cechach w nadziei, że dziecko dorośnie, aby ucieleśnić te cechy.

Niedaleko granicy Polski z Białorusią wciąż praktykuje się niezwykłe, ale i osobliwe ludowe rzemiosło „szeptania” czyli uzdrawiania modlitwami o prawosławnej proweniencji. Przeważnie włączane są w to dziwne rytuały, takie jak wlewanie gorącego wosku do zimnej wody lub palenie włókna lnianego.

Imiona współczesnyc wiedźm i czarownic wiele mówią o ich właścicielkach, a każda z nich ma swoje osobiste moce...

Patrycja

Potrafi otoczyć się ludźmi jej sprzyjającymi, na których właścicielka tego imienia może polegać. Patrycja ma niezwykłą intuicję, która pomaga jej odgadnąć intencje innych ludzi. Dzięki temu jej działania są jeszcze skuteczniejsze.

Sabina

Potrafi odebrać wizje tego, co dopiero ma nastąpić. Dzieje się to podczas snu. Miewa często tak zwane prorocze sny, które potrafi prawidłowo zinterpretować dzięki wiedzy i intuicji.

Agata

Oznacza „osobę o dobrym charakterze, odważną, szlachetną w duchu”. W kulturze greckiej wskazywano zatem, że ideał ludzkiej doskonałości. Siłą myśli potrafi poruszać wahadełkiem, aby poruszało się tak, jak ona zechce. Słucha podszeptów intuicji, dba o rozwój duchowy.

O tym się mówi: Królowa Elżbieta II „wydaje się być w bardzo dobrej formie”, mówi Boris Johnson. O co chodzi

Zerknij: Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o danych przedstawianych w mediach. "Nie odzwierciedlały rzeczywistej liczby nowych zakażeń"

Nie przegap tego: Zmiana czasu z letniego na zimowy w nocy z 30 na 31 października. Czy to ostatni raz