Parlament uchwalił już ustawę, więc pozostaje jedynie poczekać na prezydencki podpis. Jak obiecują rządzący, nowe zasady przyniosą zyski przeszło ośmiu milionom uprawnionych do świadczeń emerytalnych i rentowych.

Zmiany wprowadzone w nowym polskim ładzie pozwolą zyskać pewnym grupom społecznym, jednak inne dużo stracą

Rząd zapewnia, że taki stan rzeczy zawdzięczać będziemy podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, co z kolei zwolni sporą grupę uprawnionych do świadczeń emerytów z obowiązku uiszczania opłat podatkowych od uzyskiwanych świadczeń.

Nowy polski ład przewiduje podwyższenie kwoty wolnej od podatku do wysokości do 30 tysięcy złotych, co ma sprawić, że świadczeniobiorcy o świadczeniach wynoszących do 2,5 tysiąca złotych brutto, będą zwolnieni od odprowadzania podatku.

To stanowi około 65 procent całej grupy polskich emerytów. Jeśli chodzi o seniorów z bardzo niskimi świadczeniami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - do 1000 zł, w mocy pozostają stare przepisy. Jednak osoby otrzymujące minimalną emeryturę - 1066 zł) zyskajć mają 70 złotych miesięcznie.

Kto poniesie straty na nowym polskim ładzie?

Zatem zasada jest taka, że wyższa emerytura gwarantować ma większą podwyżkę, a świadczeniobiorca pobierający 2100 złotych otrzymać ma nawet 186 złotych.

Kto straci na podwyższeniu kwoty wolnej od podatku? Będzie to grupa emerytów pobierających świadczenia większe, niż 4500 złotych brutto, ponieważ płacić będą oni wyższe składki zdrowotne.

Co o tym sądzicie? Co z małymi i średnimi przedsiębiorcami?

O tym się mówi: Brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego zdradził informacje na temat stanu zdrowia prezesa PiS. Czy mamy powody do obaw

Zerknij też tutaj: Żona Kamila Stocha zdradziła zaskakującą prawdę na temat męża. "Kamil nie chciał wyjść do sklepu, bo bał się"

Nie przegap też tego: Część seniorów może starać się o dodatkowe 500 złotych. Komu przysługuje świadczenie i co trzeba zrobić, aby je otrzymać