Jak podaje portal "Super Express", do oburzającej sytuacji doszło na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mławie. Na SOR zgłosił się mężczyzna uskarżający się na bóle w klatce piersiowej i niskim ciśnieniem. Lekarka stwierdziła, że chory powinien "strzelić sobie kawę". Medyczka doczekała się już wcześniej mało pochlebnego przydomka "Dr Eutanazja".

Oburzająca sytuacja w szpitalu w Mławie

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Mławie kolega przywiózł mężczyznę skarżącego się ból w klatce piersiowej i niskie ciśnienie. Dyżurująca na oddziale lekarka miała w odpowiedzi na zgłaszane dolegliwości poradzić pacjentowi, żeby "strzelił sobie kawkę". Kolega chorego relacjonuje, że pracownica szpitala miała odmówić przyjęcia pacjenta, tłumacząc to niewłaściwym rejonem.

Lekarka. Źródło: Youtube Mama i stetoskop
Lekarka. Źródło: Youtube Mama i stetoskop
Lekarka. Źródło: Youtube Mama i stetoskop

Kolega pacjenta nie dawał jednak za wygraną i wreszcie udało mu się wywalczyć pozostawienie chorego na badaniach, które miał przeprowadzać już inny lekarz. Okazuje się, że nie jest to pierwsza sytuacja, w której chorzy skarżą się na zachowanie lekarki. Z informacji "Codziennika Mławskiego" wynika, że już wcześniej do dyrekcji wpływały skargi.

Wśród internautów wspomniana pani doktor doczekała się raczej mało pochlebnego przydomka "dr Eutanazja". Nie tylko na SOR-ze mławskiego szpitala ale także w innych placówkach medycznych, notorycznie miała odmawiać niesienia pomocy zgłaszającym się do niej pacjentom. Wiele osób nie kryje obaw, że kiedyś ktoś za niewłaściwe zachowanie lekarki zapłaci własnym życiem.

Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl
Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl
Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl

Sprawą nieodpowiedniego zachowania lekarki ma zajmować się dyrekcja szpitala w Mławie. W oświadczeniu wydanym przez władze placówki wskazano, że w toku wszczętego postępowania wyjaśniającego doszło do częściowego potwierdzenia informacji przedstawionych przez kolegę chorego mężczyzny. Dyrektor Waldemar Rybak wskazał, że zarówno z "dr Eutanazją", jak i innymi lekarzami, na których wpływały skargi, zakończono współpracę.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Ogromne odszkodowanie dla mężczyzny, który stracił na porodówce żonę i nowo narodzone dziecko. Zapadła ostateczna decyzja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł polityk Prawa i Sprawiedliwości. Zostawił żonę i osierocił trójkę dzieci

O tym się mówi: Kasia Kowalska podzieliła się z fanami smutną nowiną. Wielbiciele piosenkarki przesyłają jej swoje wsparcie