Jak podaje portal "O2", wszechobecna drożyzna dotyka nas nie tylko w czasie codziennych zakupów, ale także podczas korzystania z energii elektrycznej. Wiele osób zastanawia się, jak można zmniejszyć wysokość rachunków za prąd? Można je obniżyć dzięki stosowaniu kilku prostych patentów.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Sytuacja w jakiej się znajdujemy nie jest łatwa. Nasze portfele drenuje rekordowo wysoka inflacja. Rekordy biją również ceny energii, które wzrosły o 40 proc. i są wysokie, jak jeszcze nigdy. Niestety wysokość cen energii przełoży się na płacone przez nas rachunki. Na szczęście istnieją sposoby na obniżenie wysokości rachunków.

Pierwszym z najprostszych sposobów zmniejszenia zużycia energii elektrycznej jest pamiętanie o wyłączaniu światła. Należy wyłączać je zawsze, kiedy nie jest ono nam niezbędne. Wiele osób wychodząc z pomieszczenia nie gasi światła myśląc, że jego ponowne zapalenie będzie droższe niż pozostawienie go włączonym. Ta reguła odnosi się jednak tylko do świetlówek kompaktowych, które należy pozostawić włączone jeśli wychodzimy z pomieszczenia na krócej niż 5 minut.

Żarówka/YouTube @MOS Wojska
Żarówka/YouTube @MOS Wojska
Żarówka/YouTube @MOS Wojska

Warto zadbać o to, aby w naszym żyrandolach i lampach znajdowały się żarówki energooszczędne, które zużywają nawet 5 razy mniej energii elektrycznej niż te tradycyjne. Do tego ich żywotność jest nawet 12-krotnie dłuższa.

Zrezygnuj z trybu "stand-by"

Warto wiedzieć, że urządzenia pozostawione w trybie czuwania nadal pobierają prąd. W skali roku jest to całkiem spora suma, wynosząca nawet 70 zł. Choć niewątpliwie pozostawienie telewizora, czy laptopa w trybie czuwania jest wygodne, to niestety nie jest energooszczędne.

Abonament RTV/YouTube @Simple Tech Tur
Telewizor/YouTube @Simple Tech Tur
Telewizor/YouTube @Simple Tech Tur

Pamiętać należy również o wypinaniu z gniazdek wszelkiego rodzaju ładowarek, które również pobierają prąd. Najlepiej zrobić to zaraz po naładowaniu laptopa czy telefonu komórkowego. Na oszczędzenie energii pozwoli także rozsądne korzystanie ze zmywarki i pralki. Każde z nich należy włączać dopiero wtedy, gdy będzie w pełni zapełnione.

A wy, macie jakieś patenty na obniżenie rachunków za energię elektryczną?

To też może cię zainteresować: Oburzające słowa padły z ust lekarki dyżurującej na SOR w jednym z polskich miast. To nie był pierwszy taki przypadek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rafał Brzozowski rozprawia się z plotkami. Poszło o Martę Manowską. Padły jednoznaczne słowa

O tym się mówi: Lech Wałęsa nie przebiera w słowach. "Jego trzeba po prostu wyrzucić i osądzić"