Jak podaje portal "Super Express", ojciec Tadeusz Rydzyk nie może narzekać na relacje z najważniejszą osobą w państwie, jaką jest prezydent Andrzej Duda. Niedawno miało się odbyć spotkanie głowy państwa z toruńskim duchownym. Czego dotyczyła rozmowa odbywająca się za zamkniętymi drzwiami?

Spotkanie prezydenta z ojcem dyrektorem

O spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z ojcem Tadeuszem Rydzykiem poinformował portal "Wirtualna Polska". Miało się ono odbyć we wrześniu i jak się okazuje, może nie być to ostatnia wizyta ojca Rydzyka w Pałacu Prezydenckim. W trakcie rozmowy z prezydentem Dudą, toruński redemptorysta opowiadał o inwestycjach prowadzonych przez jego fundację w Toruniu.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka

Duchowny miał mówić o nie do końca satysfakcjonującej go współpracy z instytucjami państwowymi, które zarządzane są przez polityków obozów Zjednoczonej Prawicy. Redemptorysta miał wbijać szpile rządzącym. Wśród poruszanych tematów miała się również znaleźć krytyka Strajku Kobiet oraz osób LGBT.

Informator portalu "WP" związany z Pałacem Prezydenckim podkreślił, że obecne relacje z założycielem Radia Maryja a najważniejszymi politykami partii rządzącej nie są "nadzwyczajne". Tymczasem partia rządząca potrzebuje ojca Rydzyka i jego mediów, aby mieć szansę na wygraną w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. To z pewnością będzie wiązało się z pewnymi oczekiwaniami duchownego względem partii Jarosława Kaczyńkiego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube:  Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube: Radio Maryja

Informator zauważa również, że choć prezydent nie może się ubiegać już o kolejną kadencję, to dobre relacje z ojcem Tadeuszem Rydzykiem mogą przynieść mu wiele korzyści. "Siły politycznej na ludziach z Pałacu Prezydenckiego nie zbuduje, ale na zakończeniu prezydentury w oparciu o toruńskie media już jak najbardziej" - stwierdził.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa nie przebiera w słowach. "Jego trzeba po prostu wyrzucić i osądzić"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Proste patenty na zmniejszenie rachunków za prąd. Dzięki tym sposobom można nieco oszczędzić

O tym się mówi: Rafał Brzozowski rozprawia się z plotkami. Poszło o Martę Manowską. Padły jednoznaczne słowa