Nie ulega wątpliwości, że postawienie pomniaka bliskiej zmarłej osobie wiąże się nie tylko z wyzwaniem natury emocjonalnej, ale i materialnej. Ceny bowiem są niebotyczne. Rząd jednak postanowił uraczyć polskie społeczeństwo nowymi przepisami, według których przestaniemy być właścicielami grobów.

Groby naszych bliskich przejmie właściciel cmentarza

Jak podaje "Bankier.Pl", Rządowe Centrum Legislacji rozpatruje projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, powstałej w dniu 23 września bieżącego roku 2021. Znalazł się tam przepis dotyczący zmiany posiadacza grobu.

Wielu Polakom nie spodoba się to, co rząd zamierza wprowadzić. Okazuje się bowiem, że w myśl nowej ustawy osoba, która postawiła pomnik bliskiej osobie na terenie cmentarza, nie będzie jego właścicielem, a prawo własności owego pomnika przejść ma na cmentarz.

Co to oznacza? Dotychczasowi właściciele grobów, pomników, grobowców itp., staną się ich fundatorami - Wszelkie groby, nagrobki, grobowce i inne kompozycje architektoniczne wzniesione na terenie cmentarza są własnością właściciela cmentarza. Mogą one być wznoszone, przerabiane i odnawiane przez osoby dysponujące uprawnieniami fundatora grobu lub prawem do grobu.

Nie oznacza to niczego innego, jak przejście prawa do nagrobka z nas na właściciela terenów, na których umiejscowiony jest cmentarz.

YouTube/Grzegorz Braun

Co o tym sądzicie? Czy ten pomysł spotka się z aprobatą społeczeństwa polskiego?

O tym się mówi: Krzysztof Igor Krawczyk zdradził nieznane dotąd informacje o zdrowiu ojca. Ewa Krawczyk stanowczo zaprzecza. O co chodzi

Zerknij też i tutaj, aby nic, co ważne Ci nie umknęło: Na jaw wyszły szczegóły spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Co wiadomo na ten temat

Nie przegap tego, o czym pisaliśmy ostatnio: Marek Walczak z programu "Rolnik szuka żony" znalazł się w trudnej sytuacji. Rolnik potrzebuje pilnej pomocy. Co się stało