Jak przypomina portal "Super Express", Lech i Danuta Wałęsowie stanęli na ślubnym kobiercu 8 listopada 1969 roku. Dziś małżonkowie świętują zatem 52. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Były prezydent zdradził, jak zamierza uczcić kolejną rocznicę. Będziecie zaskoczeni.

52. rocznica ślubu Wałęsów

Okzuje się, że w tym roku Lech i Danuta Wałęsowie nie zamierzają świętować rocznicy swojego ślubu. Były prezydent przyznał, że nie cieszą się specjalnie tą rocznicą. Legenda "Solidarności" przyznałą, że już są zbyt starzy, by przywiązywać do obchodów jakąś większą uwagę. Dodał, że inaczej było kiedy mijała 10, czy 20 rocznica.

"Teraz tak dużo mamy lat, a więc staramy się o tym nie myśleć, bo zbliżamy się do wieczności. Nie będzie żadnego świętowania, tylko spokojnie, cichutko" - powiedział Lech Wałęsa, który gościł w programie "Express Biedrzyckiej".

Lech Wałęsa/YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/YouTube @Super Express

Historia ich miłości

Danuta i Lech Wałęsowie poznali się całkowitym przypadkiem. Lech Wałęsa w 1968 roku wstąpił do kwiaciarni, gdzie chciał rozmienić pieniądze. Za ladą stała wówczas Danuta. Przyszły prezydent na drugi dzień przyszedł podziękować przemiłej pani, przynosząc jej gumę balonową - nie było ją wtedy łatwo zdobyć.

Lech i Danuta Wałęsowie pobrali się 8 listopada rok później. Jednak w łączącej ich relacji, nie brakowało trudnych chwil. Wszystko zmieniło się w latach 80. - to właśnie wówczas Wałęsa zaangażował się mocno w politykę. Główny trud opieki nad rodziną spadł wówczas właśnie na Danutę Wałęsę. Choć nie było łatwo i bywało trudno, małżonkowie nadal są razem i mogą dziś świętować 52. rocznicę.

Lech i Danuta Wałęsa
Lech i Danuta Wałęsa/YouTube @Super Reporter
Lech i Danuta Wałęsowie/YouTube @Super Reporter fot. screen YouTube / Super Reporter

Co sądzicie o słowach Lecha Wałęsy, dotyczących obchodzenia 52. rocznicy ślubu?

To też może cię zainteresować: Anna Lewandowska pokazała twarz młodszej córki. Fani nie mogą nachwalić się urody małej Laury

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe dowody osobiste są już dostępne dla Polaków. Czy czeka nas masowa wymiana dokumentu

O tym się mówi: Jak Adam Zdrójkowski poradził sobie z rozstaniem z Wiktorią Gąsiewską. Początek był naprawdę ciężki