Jak wskazuje portal "Super Express", galipująca inflacja i wiążący się z nią wzrost cen, daje się we znaki wszystkim, choć szczególnie dokuczliwa jest dla seniorów o najniższych dochodach. Stąd też coraz głośniej powtarzany jest apel o wypłatę seniorom dodatkowego piętnastego świadczenia. Jednym ze zwolenników takiego rozwiązania jest Tadeusz Cymański z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Piętnastka dla seniorów

W ostatnich miesiącach mierzymy się z rekordowo wysoką inflacją, z jaką nie mieliśmy do czynienia od dwóch dekad. Nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej zwolenników wypłacenia seniorom kolejnego dodatkowego świadczenia - piętnastej emerytury. Miałaby ona podreperować domowe budżety seniorów przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360
Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360
Seniorzy pieniądze/YouTube @Aktualności360

Elżbieta Ostrowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, nie ukrywa, że dodatkowe pieniądze mogłyby poprawić trudną sytuację seniorów, którzy i bez szalejącej drożyzny z trudem wiązali koniec z końcem.

W rozmowie z "Super Expressem", także ekonomista Marek Zuber przekonywał o zasadności wprowadzenia dodatku dla seniorów. Specjalista zwrócił uwagę, że świadczenia seniorów nie rosną tak szybko, jak wynagrodzenia osób pracujących, dlatego w pełni zasadne jest wsparcie dla najstarszych obywateli naszego kraju.

Z pomysłem wsparcia najbiedniejszych seniorów poprzez wypłacenie im piętnastki, popiera także poseł klubu PiS, Tadeusz Cymański. Polityk wskazuje, że powinna ona trafić do tych seniorów, którzy pobierają minimalne świadczenie (do 1250 zł brutto). To oni znajdują się w najtrudniejszej sytuacji.

Tadeusz Cymański/YouTube @Rmf fm
Tadeusz Cymański/YouTube @Rmf fm
Tadeusz Cymański/YouTube @Rmf fm

Zgadzacie się z takim stanowiskiem?

To też może cię zainteresować: Poważne kłopoty Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka straciła pracę. Wszystko w związku z jej emocjonalnym wpisem. Jacek Kurski wydał oświadczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Przekazał je premier Mateusz Morawiecki

O tym się mówi: Książę Harry wciąż ma napięte stosunki z królewską rodziną. Królowa Elżbieta II ma jednak sprytny plan na pojednanie. O co chodzi