Jak podaje portal "Money", Jarosław Kaczyński był gościem "Sygnałów dnia" w Polskim Radiu. W trakcie wywiadu mówił o zagrożeniach, jakie widzi obecnie. Jednym z nich jest dokuczliwa dla wszystkich inflacja. Czy możemy spodziewać się, że już niebawem ceny przestaną rosnąć?

Jarosław Kaczyński o sytuacji w Polsce

Jarosław Kaczyński ocenił, że sytuacja gospodarcza naszego kraju jest dobra, choć martwić może inflacja. Prezes PiS nie ukrywa, że inflacja jest zbyt duża, ale rząd zamierza wprowadzić pakiet rozwiązań antyinflacyjnych, które pozwolą ograniczyć negatywne skutki szalejącej drożyzny. Jednocześnie Jarosław Kaczyński uspokaja, że za kilka miesięcy inflacja zacznie gasnąć, "na to liczymy" - dodał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość

Kolejnym niezwykle ważnym problemem jest kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że Aleksander Łukaszenka jest "nieprzewidywalnym przeciwnikiem", co już samo w sobie jest dość poważnym problemem. Jednocześnie zaznaczył, że nie sądzi, aby zdobył się on na rozpętanie wojny z użyciem tradycyjnej broni.

Prezes PiS odniósł się w Polskim Radiu również do apeli opozycji o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego oraz o umiędzynarodowienie poblemu. Zdaniem Kaczyńskiego zwołanie Rady jest bezcelowe, bo będzie tylko służyło opozycji do "wygłaszania politycznych komentarzy" do kamer po jej zakończeniu. Przypomniał również, że ciało to nie ma żadnych uprawnień.

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Znacznie mniej sceptycznie Jarosław Kaczyński wypowiada się na temat umiędzynarodowienia problemu kryzysu na granicy Polski i Białorusi. Prezes PiS podkreślił, że stanie się to w odpowiednim czasie i do działań dyplomacyjnych, wymagana jest dyskrecja.

Myślicie, że przewidywania Jarosława Kaczyńskiego co do inflacji się sprawdzą?

To też może cię zainteresować: Dawid Narożny wściekły. Ujawnił najgorsze brudy byłych kolegów z zespołu "Piękni i Młodzi". Co powiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kupowanie korzystnej dla zdrowia ryby w markecie bywa kłopotliwe. Jak rozpoznać i sobie nie zaszkodzić. FDA ostrzega

O tym się mówi: Nagłe odejście Kamila Durczoka wstrząsnęło wszystkimi. Znana jest przyczyna jego odejścia