Jak podae portal "Super Express", w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie zdewastowanego grobu rodziny Stuhrów. Na znajdującym się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie grobowcu, pojawiły się obraźliwe napisy. Maciej Stuhr nie kryje oburzenia.

Zdewastowany grób rodziny Stuhrów

Maciej Stuhr podzielił się w mediach społecznościowych wstrząsającą informacją. Ktoś zdewastował rodzinny grobowiec, malując na nim obraźliwe hasła. Maciej Stuhr został określony "agentem Putina". Pojawiło się również określenie "morderca Polaków". Aktor jest wstrząśnięty tym, co się wydarzyło. W poruszającym wpisie zdradził, jak czuje się z tym, co się wydarzyło.

Przyznał, że odbiera wiele telefonów od dziennikarzy, którzy proszą go o skomentowanie całej sytuacji. Aktor nie ukrywa, że sam nie wie, jak ma to skomentować. "Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili" - napisał Maciej Stuhr. Dodał również, że powinniśmy wszyscy pomagać innym, szerzyć dobro i hamować nienawiść, która zalewa nas ze wszystkich stron.

Trwa śledztwo

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, młodszy aspirant Piotr Szpiech poinformował, że policja prowadzi czynności w sprawie zdewastowania grobowca na Cmentarzu Rakowickim. Do zdarzenia miało dojść w nocy z poniedziałku na wtorek. Informacja o zniszczeniu pomnika dotarła do policji około godziny 8.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny grobowca, zabezpieczyli na miejscu ślady, w tym również dostępne nagrania z monitoringu. Policja ustala, kto stoi za zniszczeniem nagrobka. Wstępnie zakwalifikowane sprawę, jako znieważenie miejsca spoczynku osoby zmarłej. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do dwóch lat.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Synoptycy biją na alarm. Wichura zbliża się do Polski. Europa postawiona w stan gotowości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowy Polski Ład zbliża się nieuchronnie. Ile zyskają niektórzy seniorzy

O tym się mówi: Znana jest data ostatniego pożegnania Kamila Durczoka. Kiedy i gdzie odbędą się uroczystości