Jak podaje portal "Pomponik", fundacja Ewy Błaszczyk "A kogo?" będzie obchodziła w przyszłym roku dwudziestolecie powstania. Z tej okazji aktorka planowała otwarcie nowego budynku kliniki Budzik dla osób dorosłych. Niestety pojawiły się niespodziewane problemy.

Ewa Błaszczyk i ogromna tragedia

Ewa Błaszczyk bardzo aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. W 2002 roku założyła fundację "A kogo?", której celem jest pomoc osobom przebywającym w śpiączce. Wszystko w związku z osobistą tragedią, jakadotknęła aktorkę. W śpiączkę zapadła jej córka Aleksandra. Dziewczynka zakrztusiła się tabletką, co doprowadziło do obrzęku mózgu i śpiączki.

Ewa Błaszczak stara się zrobić wszystko, aby wybudzić swoją córkę. Niestety ostatnio przyznała, że w przypadku jej córki, zostały wyczerpane dostępne możliwości. Aktorka się jednak nie poddaje i stanowczo oświadcza, że "będzie szukać w nauce nowych rozwiązań i pomysłów".

Choć w przypadku Oli proces wybudzania ze śpiączki może nigdy się nie powieść, to klinika Budzik pomaga wielu innym pacjentom, którzy do niej trafiają. Ewa Błaszczak jakiś czas temu podjęła decyzję o budowie oddziału kliniki dedykowanego pacjentom dorosłym. Niestety ostatnio pojawia się coraz więcej problemów, które nie dają aktorce spokoju.

Ewa Błaszczyk. Źródło: Youtube Kultowe Rozmowy
Ewa Błaszczyk. Źródło: Youtube Kultowe Rozmowy
Ewa Błaszczyk. Źródło: Youtube Kultowe Rozmowy

Wiele wskazuje na to, że niestety nie uda się otworzyć oddziału na 20-lecie fundacji. "Powiem twardo: brakuje nam 16 mln złotych, żeby ją skończyć" - przyznała. Choć prace na zewnątrz są już zakończone, ale do otwarcia jeszcze bardzo daleka droga.

Myślicie, że uda się znaleźć brakujące środki?

To też może cię zainteresować: Szpital, do którego trafił Kamil Durczok zabrał głos w sprawie odejścia dziennikarza. Wydano oficjalne oświadczenie. Co się w nim znalazło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znana jest data ostatniego pożegnania Kamila Durczoka. Kiedy i gdzie odbędą się uroczystości

O tym się mówi: Przykre chwile dla rodziny Stuhrów. Zniszczono ich rodzinny grobowiec. Padły mocne oskarżenia pod adresem Macieja Stuhra