Jak nieoficjalnie udało się ustalić dziennikarzom "Super Expressu", przyczyną śmierci Kamila Durczoka był rozległy krwotok wewnętrzny. Dziennikarz zmarł o godzinie 4:23 we wtorek 16 listopada. Osoba z bliskiego otoczenia Durczoka zdradziła, jak wyglądały jego ostatnie dni.

Kamil Durczok nie żyje

Informacja o śmierci zaledwie 53-letniego Kamila Durczoka, wstrząsnęła we wtorek całą Polską. Dziennikarz trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego imienia prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w poniedziałek. Najpierw został przyjęty na Izbie Przyjęć, skąd przeniesiono go na oddział chorób wewnętrznych, a następnie na OIOM.

Stan Kamila Durczoka lekarze określali jako bardzo ciężki. Jak wynika z oficjalnego komunikatu szpitala, dziennikarz zmarł w wyniku "zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”.

Walka o życie

W 2003 roku Kamil Durczok przekazał widzom informacje o tym, że wykryto u niego chorobę nowotworową. Dziennikarz musiał poddać się chemioterapii, którą zakończył w maju 2004 roku. Udało mu się pokonać raka. Pojawiły się jednak inne problemy. Kamil Durczok miał być uzależniony od różnego rodzaju środków odużających.

Problemy z alkoholem miały się nasilić po tym, jak w atmosferze skandalu Kamil Durczok zakończył swoją współpracę ze stacją TVN. W lipcu 2019 roku dziennikarz doprowadził do kolizji drogowej. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu. Stanął przed sądem, który skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

W styczniu 2020 roku Kamil Durczok przyznał, że zmaga się z chorobą alkoholową i nie pije od 4 miesięcy. Niestety zdarzały się gorsze chwile, kiedy znów sięgał po butelkę. Osoba z otoczenia dziennikarza zdradziła, że wysiadły mu wątroba i trzustka. "On już pluł krwią. Wiedział, że jest z nim źle. Poddał się. Nie kontynuował leczenia. Wybrał alkohol” - powiedział przyjaciel Durczoka.

Was też zaskoczyła informacja o niespodziewanej śmierci Kamila Durczoka?

To też może cię zainteresować: Ewa Błaszczyk nie kryje smutku. Aktorce przyszło się zmagać z poważnymi problemami. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przykre chwile dla rodziny Stuhrów. Zniszczono ich rodzinny grobowiec. Padły mocne oskarżenia pod adresem Macieja Stuhra

O tym się mówi: Znana jest data ostatniego pożegnania Kamila Durczoka. Kiedy i gdzie odbędą się uroczystości