Media obiegła bardzo smutna wiadomość. W wieku 77 lat zmarł bardzo znany aktor i reżyser Giovanni Pampiglione.

Nie żyje znany włoski aktor i reżyser

Według medialnych doniesień, znany artysta zmarł w 15 listopada w Rzymie. Tę smutną wiadomość o odejściu włoskiego aktora i reżysera przekazał Jan Polewka, który przez wiele lat współpracował z artysą.

Giovanni Pampiglione był bardzo wszechstronnym artystą. Parał się aktorstwem, reżyserią, tłumaczeniem utworów Krasińskiego, Witkacego, oraz Mrożka. Był także bardzo utalentowanym scenografem.

O jego odejściu poinformował jego wieloletni współpracownik reżyser i krakowski scenograf Jan Polewka. Włoski artysta zmarł mając 77 lat. Na świat przyszedł w Rzymie w 1944 roku, a studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu w Rzymie skończył pod koniec lat 60. wieku ubiegłego.

Z racji tego, że ukochał sobie polską literaturę, postanowił skończyć studia na warszawskim Wydziale Reżyserii PWST. Artysta związał się z polskim teatrem na niemalże piętnście lat.

Pierwszą sztuką wystawioną przez włoskiego artystę pod naszym polskim niebem był "Karnawał" wystawiony w 1986 roku na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. W sumie na deskach polskich teatrów artysta wystawił ponad 40 sztuk.

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan zbiera żniwo swojego zachowania. Musi odejść z "M jak miłość". Wiemy, kiedy będzie emisja ostatniego odcinka z Joanną

Zerknij też i tutaj: Mieszkańców jednego z polskich miast czekają rewolucyjne zmiany w opłatach za śmieci. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od stycznia

Nie przegap też tego: To trudny czas dla rodziny Stuhrów. Zniszczenie ich rodzinnego groby było dopiero początkiem problemów