Media obiegła bardzo smutna wiadomość na temat byłego Mistrza Polski w Biegach i skokach narciarskich. Jan Kawulok odszedł w wieku 75 lat.

Smutne wieści ze świata sportu

Był mistrzem Polski w skokach narciarskich, a także terenował norweską kombinację. Miał także na swoim koncie udział w Igrzyskach Olimpijskich. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe przekazało bardzo smutną wiadomość w świecie sportu o śmierci byłego Olimpijczyka Jana Kawuloka - Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Jana Kawuloka, olimpijczyka, zawodnika w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich, zasłużonego działacza, trenera i sędziego sportowego. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

W czasach juniorskich zapowiadał się na gwiazdę. Sezony 1963 - 1964 przyniosły mu mistrzostwo kraju w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich. Będąc już seniorem zwyciężył w Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich w 1971 roku, a także w biegach narciarskich sztafecie - 4 x 10 km dokładnie rok później.

Jan Kawulok w 1968 roku wystartował w kombinacji norweskiej w trakcie zimowych Igrzysk Olimpijskich w Grenoble. Zajął wówczas 20 miejsce. Miał także na swoim koncie mistrzostwa świata w 1970 roku w Wysokich Tatrach, podczas których zajął 17 miejsce.

O tym się mówi: Andrzej Duda ogłosił nowe święto. Czy będzie dniem wolnym od pracy

Zerknij: Dla niemowlęcia zabrakło karetki. Dziecka nie udało się uratować. Zatrzymano dwie osoby

Zerknij też tutaj: Słowa tiktokerki o odejściu ciężarnej Izabeli z Pszczyny oburzyły wiele osób. Prokuratura otrzymała wniosek. Czy będą zarzuty