Jak podaje portal "O2", pierwsza połowa listopada upłynęła nam pod znakiem dość ciepłych, jak na listopad dni. Ostatnio temperatura spadła. W nocy z poniedziałku na wtorek szczególnie zimno było między innymi w Karkonoszach.

Rekordowo zimna noc

Mieszkańcy Karkonoszy mili okazję doświadczyć prawdziwej zimy. Ostatniej nocy było w tym rejonie wyjątkowo zimno. Pojawiła się nawet informacja, że na Śnieżce odnotowano aż dwucyfrowy mróz. Temperatura spadła do 10 stopni poniżej zera. Najniższe wskazanie odnotowano aż -10,9 stopnia Celsjusza.

Z informacji przekazanych w mediach społecznościowych przez Karkonoski Park Narodowy wynika, że odczuwalnie była ona znacznie niższa i wynosiła -32,7 stopni Celsjusza. Na Śnieżce mróz panuje nie tylko nocą, ale także w trakcie dnia. Wówczas notuje się tam -4,2 stopnie Celsjusza, "ale przy wietrze 83 km/h i wilgotności 98 proc. temperatura odczuwalna to aż -35,55 st. C" - dodają przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego.

Opady śniegu

Środa upłynie nam pod znakiem chmur. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południowej części kraju. Miejscami możliwe są opady deszczu i mżawki. Termometry pokażą od 4 stopni na wschodzie, do 9 stopni na północnym-zachodzie.

Na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na piątek 26 listopada prognozuje się wydanie ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Mogą one powodować przyrost pokrywy śnieżnej na poziomie 10-15 cm na przestrzeni 12 godzin lub do 15-20 cm na przestrzeni 24 godzin.

Jakimi temperaturami przywitał was dzisiejszy poranek? Było mroźno?

To też może cię zainteresować: Mroczne tajemnice Kamila Durczoka wyszły na jaw. Przyjaciele dziennikarza wszystko opowiedzieli. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mają powody do świętowania. Płyną do nich gratulacje i życzenia. Z jakiego powodu

O tym się mówi: Smutne wieści płyną ze świata sportu. Odszedł wybitny Olimpijczyk, mistrz w skokach i biegach narciarskich