Jak podaje portal "Interia", do 900 tysięcy Polaków posiadających Internetowe Konto Pacjenta, trafi w poniedziałek wiadomość SMS, w której będą oni zachęcani do szczepienia przeciw Covid-19.

Wiadomości do niezaszczepionych

Już w poniedziałek osoby, które nie zdecydowały się jeszcze na szczepienie przeciw Covid-19, otrzymają od resortu zdrowia wiadomość SMS. Jej treść będzie wyglądała następująco: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

Początek akcji rozsyłania wiadomości rozpoczął się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 10 rano. SMS trafią do wszystkich odbiorców w ciągu najbliższych kilku godzin.

Wciąż wielu jest niezaszczepionych

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że w obecnej, czwartej już fali epidemii, najwięcej zakażeń notuje się wśród osób niezaszczepionych. Stąd też rządzący starają się podejmować kolejne działania, które zachęcą ludzi do przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19. Szef resortu zdrowia zapowiedział również, że nie będzie to na pewno ostatnia akcja nakłaniająca do szczepień.

Wcześniej wiadomości otrzymały również osoby zaszczepione przeciw Covid-19. W ich przypadku resort informował o możliwości przyjęcia dawki przypominającej wraz z terminem, kiedy rejestracja na kolejną dawkę będzie możliwa.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

Myślicie, że tego rodzaju działania przekonają osoby, które do tej pory nie zdecydowały się zaszczepić przeciw Covid-19?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk zdecydował się na odważne słowa pod adresem TVP. "Ja naprawdę dużo w życiu widziałem, ale czegoś takiego jeszcze nie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wierni domagali się ustąpienia proboszcza. O duchownym było głośno nie tylko w jego parafii. Jak skończyła się cała sprawa

O tym się mówi: Minister zdrowia zabrał głos w sprawie nowego wariantu koronawirusa. Czy Omikron przyczyni się do wprowadzenia nowych obostrzeń

Z życia gwiazd: Dorota Gardias zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące swojej choroby. "Nie mówiłam o tym jeszcze"