Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", Donald Tusk brał udział w "Konferencji o przyszłości Europy", odbywającej się w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności. W jej trakcie otrzymał pytania od zgromadzonej na sali publiczności. Jedno z nich dotyczyło TVP. Polityk odpowiedział w zaskakujący sposób.

Donald Tusk o TVP

Jedno z pytań, jakie Donald Tusk usłyszał w czasie wspomnianej konferencji dotyczyło TVP. Były premier odpowiadał na pytanie dotyczące wpływu publicznego nadawcy na pogłębianie się podziałów w społeczeństwi. Polityk nie ukrywał, że to, co dzieje się w przestrzeni publicznej, jest dla niego bardzo "bolesne". Dodał również, że "nie nienawidzi drugiej strony", ale "ubolewa nad tym, że ich umysły są przesączone tymi kłamstwami".

Donald Tusk / YouTube:  Onet News
Donald Tusk / YouTube: Onet News
Donald Tusk / YouTube: Onet News

Dodał także, że TVP na tyle wyspecializowało się w szerzeniu nienawiści i pogardy wobec innych, że mogłoby "uczyć we wszystkich totalitarnych reżimach, w jaki sposób robić propagandę". Tusk podkreślił, że choć ma za sobą spore życiowe doświadczenie, to nie widział wcześniej z jednej strony bezwstydnej, z drugiej zaś "partackiej machiny propagandowej".

Na koniec lider Platformy Obywatelskiej pokusił się na nieco bardziej żartobliwą ocenę TVP. Przyznał, że jak jego wnuki pytają, o swojego dziadzia, to zawsze mogą włączyć TVP Info, gdzie z pewnością będzie "dziadzia". Ten fagment wypowiedzi Donalda Tuska możecie zobaczyć poniżej.

Zgadzacie się z opinią Donalda Tuska na temat publicznego nadawcy?

To też może cię zaintresować: Minister zdrowia zabrał głos w sprawie nowego wariantu koronawirusa. Czy Omikron przyczyni się do wprowadzenia nowych obostrzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Spora afera związana z dziećmi Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka. "Zostawiłam w drzwiach klapek, żeby się nie zatrzasnęły"

O tym się mówi: Wielka tajemnica księżnej Diany ujawniona. Czy to ona pierwsza zdradziła Karola

Z życia gwiazd: Doda opowiedziała o swojej roli w filmie „Dziewczyny w Dubaju”. Żadna aktorka nie chciała wcielić się w tą postać