Koronkowe zasłony dodają Twojej przestrzeni wiktoriańskiego uroku. Idealne do wystroju w stylu "shabby chic", koronkowe zasłony występują zarówno w wersji poliestrowej, jak i bawełnianej. Obie mogą z czasem pożółknąć, zwłaszcza jeśli zostawisz je wiszące w zadymionym lub zakurzonym pomieszczeniu lub jeśli były przechowywane przez wiele lat.

Jak odzysnać śnieżną biel koronkowych firanek?

Podczas gdy bawełniana koronka jest nieco delikatna, zwłaszcza jeśli jest w stylu vintage, poliestrowe zasłony z koronki są trwalsze. Można wybielić każdą tkaninę wybielaczem tlenowym w proszku.

Zawsze należy pamiętać o zachowaniu proporcji opisanych przed producenta danego środka do prania.

Krok 1 Napełnij duży zlew lub umywalkę letnią wodą. W czasie, gdy woda leci, dodaj jedną miarkę wybielacza tlenowego w proszku i 1 łyżkę płynnego detergentu do prania.

Krok 2 Dodaj koronkowe firanki do wody, załóż gumowe rękawiczki i delikatnie pomachaj firankami. Rozprowadź mydliny, chwytając garściami materiał i delikatnie ściskając.

Krok 3 Pozwól zasłonom namoczyć się przez noc.

Krok 4 Spuść wodę następnego ranka i opłucz zasłony zimną bieżącą wodą. Jeśli nie są wystarczająco białe, wymieszaj więcej wody, detergentu i wybielacza tlenowego i pozwól im namoczyć się przez kolejną noc.

Krok 5 Zawieś zasłony na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym, aby wyschły. Jeśli to możliwe, przypnij je do sznurka za pomocą spinaczy do bielizny i pozwól im wisieć przez cały dzień. Nawet po wyschnięciu zasłon słońce będzie je wybielać. Jeśli nie masz sznurka do bielizny, przenieś suszarkę na zewnątrz i rozwieś na niej zasłony.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Piotr Żyła znowu zaszalał. Nagranie z wieczornego wyczynu stało się hitem w sieci

Zerknij: Dorota Gardias zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące swojej choroby. "Nie mówiłam o tym jeszcze"

Nie przegp tego: Donald Tusk zdecydował się na odważne słowa pod adresem TVP. "Ja naprawdę dużo w życiu widziałem, ale czegoś takiego jeszcze nie"