Jak podaje portal "Money", w ostatnim czasie nasze domowe budżety mocno czują skutki wysokiej inflacji. Rosną ceny w sklepach, w górę szybują rachunki. Rosną ceny gazu, energii elektrycznej i ogrzewania. Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej w Jastrowiu osłupieli słysząc, że czeka ich podwyżka ogrzewania sięgająca aż 564 proc.

Trudne miesiące

Ostatnie miesiące raczej trudno zaliczyć do udanych, szczególnie jeśli chodzi o nasze domowe budżety. Ceny produktów i usług szybują do góry, a inflacja bije kolejne rekordy. Mocno w górę poszły ceny paliwa, towary i rachunki. Co najgorsze, w najbliższym czasie raczej nie można spodziewać się poprawy sytuacji.

Gaz/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Gaz/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Gaz/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

O szczególnie dotkliwych podwyżkach za ogrzewanie dowiedzieli się ostatnio mieszkańcy jednej ze wspólnot mieszkaniowych w miejscowości Jastrów (województwo wielkopolskie). Z pisma dostarczonego im przez Zakład Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych w Jastrowiu, dowiedzieli się, że od 1 grudnia zapłacą za ogrzewanie o 564 proc.

Grzegorz Białas, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych w Jastrowiu wyjaśnia, że podniesienie cen było koniecznością po tym, jak firma dostarczająca im gaz, mocno podniosła ceny.

Prąd, rachunki, opłaty fot. YouTube
Prąd, rachunki, opłaty fot. YouTube
Prąd, rachunki, opłaty fot. YouTube

Warto przypomnieć, że tylko w tym roku ceny za gaz wzrosły trzy razy. Dla części gospodarstw, którym gaz dostarcza PGNiG wzrosła nawet o 25,4 proc. Niestetety musimy przygotować się na dalsze wzrosty cen gazu. Czekają nas również podwyżki cen prądu. Na początku listopada wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki złożyły między innymi: Enea, Energa, PGE, Tauron i Innogy.

Eksperci wskazują, że podwyżka może sięgnąć nawet 40 proc. Nowe stawki mają zostać przedstawione prze URE 17 grudnia.

Was też dotknęły wysokie podwyżki rachunków?

To też może cię zainteresować: Jarosław i Oliwia Bieniuk wyznali, co czuli po stracie Anny Przybylskiej. Te słowa wzruszają do łez

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rządowy alert bezpieczeństwa dostało wielu Polaków. Ma być bardzo niebezpiecznie w dużej części kraju

O tym się mówi: Beata Kozidrak zniknęła z przestrzeni publicznej. Gdzie się podziała i co się stało