Jak podaje portal "O2", do dramatycznych wydarzeń doszło w jednej z aptek zlokalizowanych na warszawskiej Woli. Klienci oraz pracownicy apteki na bardzo długo zapamiętają wtorek 30 listopada. Do apteki wszedł mężczyzna bez maseczki. Kiedy został poproszony o jej założenie, sprawy przybrały przerażający obrót.

Problem z maseczką

Mężczyzna poproszony o założenie maseczki, nie tylko nie zastosował się do prośby, ale wpadł w prawdziwy szał. Zaczął demolować wnętrze apteki. Przewracał znajdujące się tam banery reklamowe oraz stojaki ze znajdującymi się na nich lekami. Po wyładowaniu emocji mężczyzna szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zdemolowana apteka/Instagram @Dawid Klepdło
Zdemolowana apteka/Instagram @Dawid Klepdło
Zdemolowana apteka/Instagram @Dawid Klepadło

Sprawa zapewne przeszłaby bez większego rozgłosu, gdyby nie fakt, że w aptece znajdował się fotograf. Dawid Klepadło postanowił opowiedzieć o całym zajściu w mediach społecznościowych. Na zrobionych przez niego zdjęciach możemy zobaczyć nie tylko efekt działań wandala, ale także zrezygnowaną aptekarkę, która skwitowała całą sytuację słowami, że tak się właśnie zachowują nasi współobywatele.

Zdemolowana apteka/Instagram @Dawid Klepdło
Zdemolowana apteka/Instagram @Dawid Klepdło
Zdemolowana apteka/Instagram @Dawid Klepdło

Nagłośnienia sprawy chciały również same farmaceutki, które przyznały, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy prośba o założenie maseczki kończy się w podobny sposób. Tym razem kierownictwo apteki nie zdecydowało się wezwać na miejsce policji, ale zapewnia, że jeśli w przyszłości dojdzie do podobnej sytuacji, z całą pewnością się na to zdecydują. Zajście zostało również zarejestrowane przez monitoring znajdujący się w placówce.

Warto pamiętać o obowiązku noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego, szczególnie w obliczu tego, że w ostatnich dniach odnotowywane są rekordy zakażeń czwartej fali. Tylko w środę 1 grudnia wykryto 29 064 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło też 526 osób z Covid-19.

Jak oceniacie całą sytuację. Spotkaliście się z czymś podobnym?

To też może cię zainteresować: Domowe budżety wielu Polaków znów ucierpią. Rachunki pójdą mocna do góry. Będą wyższe o ponad 500 procent

Zobacz, o czym jeszcze piasaliśmy w ostatnich dniach: Będą kolejne zmiany w sklepach. Dziś weszły w życie nowe obostrzenia. Czy czekają nas kolejki

O tym się mówi: Tomasz Komenda może już odetchnąć z ulgą. Zapadł prawomocny wyrok dla oskarżonych w sprawie miłoszyckiej