Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z rządu. Wskazywano, że odejście to, ma dać prezesowi PiS więcej czasu na zajęcie się sprawami partii oraz przygotowaniami do wyborów. Wiele osób zastanawia się, czy w związku z poważną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej wicepremier do spraw bezpieczeństwa zdecyduje się pozotać na stanowisku. Marek Suski zabrał głos w sprawie.

Jarosław Kaczyńki nie odejdzie z rządu?

Marek Suski był gościem programu "Tłit" w "Wirtualnej Polsce". Przyznał, że faktycznie obecna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest trudna i "wymaga czujności i koordynacji działań". Podkreślił również, że rola Jarosława Kaczyńskiego w tym zakresie jest nieoceniona, ale jeśli dojdzie do normalizacji sytuacji w pasie przygranicznym, prezes PiS zgodnie z zapowiedziami odejdzie z rządu.

Marek Suski/YouTube @Jeden z Wielu
Marek Suski/YouTube @Jeden z Wielu
Marek Suski/YouTube @Jeden z Wielu

Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z rządu w trakcie październikowego posiedzenia klubu PiS. Wskazywał, że powodem takiej decyzji jest chęć poświęcenia większej ilości czasu na sprawy partii, na które przy ministerialnych obowiązkach Kaczyński nie miał zbyt wiele czasu.

Jarosław Kaczyński objął funkcję przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych w październiku 2020 roku. Nieoficjalnie mówiło się wówczas, że wchodzi do rządu, aby załagodzić konflikt pomiędzy Zbigniewem Ziobro a premierem Mateuszem Morawieckim.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

W wywiadzie udzielonym we wrześniu tego roku Polskiej Agencji Prasowej, Jarosław Kaczyński podkreślał, że zastanowi się nad odejściem, kiedy zostaną uchwalone przez niego ustawy dotyczące powszechnego obowiązku obrony.

Myślicie, że faktycznie Jarosław Kaczyński zdecyduje się odejść z rządu?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące sceny w jednej z polskich aptek. Takiej reakcji klienta nikt się nie spodziewał. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lionel Messi podjął ważną decyzję. Odda swoją siódmą Złotą Piłkę. Kto ją otrzyma

O tym się mówi: Michał Szpak postanowił sprawić sobie przyjemny prezent. Czy w romantyczną podróż wyjechał sam