Jak podaje portal "Pomponik", to nie jest najlepszy czas dla dwóch dziennikarzy związanych z TVP. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji baczniej będzie się przyglądała poczynaniom Michała Rachonia i Miłosza Kłeczka. To właśnie do KRRiT wpłynęły skargi od widzów oburzonych zachowaniem pracowników TVP. Czego dotyczyły zgłoszenia?

Znów głośno o dziennikarzach TVP

O TVP mówi się dużo i często. Tym razem sporo uwagi poświęca się dwóm dziennikarzom związanym z publicznym nadawcą. Z doniesień portalu "Wirtualne media" wynika, że widzowie skarżyli się na program "Woronicza 17", w którym doszło do poważnej awantury pomiędzy gospodarzem audycji, a jednym z jej uczestników.

Skarki, jakie wpłynęły do KRRiT dotyczyły zachowania Miłosza Kłeczki, który zdaniem widzów miał obrażać gościa programu, Dariusza Jońskiego (Koalicja Obywatelska), a także uniemożliwianie wypowiedzi przedstawicielom opozycji i brak niezależnego stanowiska. Zgodnie z obowiązującymi procedurami KRRiT wystąpiło do TVP z prośbą o udostępnienie nagrania, a także o odniesienie się do treści wniesionych skarg.

Problemy Michała Rachonia

Drugim dziennikarzem TVP, wobec którego widzowie mają zastrzeżenia jest Michał Rachoń. Emocje u widzów wywołała dyskusja prowadzona przez Rachonia po emisji filmu "Bohemian Rhapsody", która koncentrowała się na kwestii orientacji seksulanej lidera grupy Queen, Freddiego Mercury'ego.

"Specjaliści" biorący udział w dyskusji wypowiadali się w sposób, jaki nie wszyscy widzowie byli w stanie zaakceptować. Pochawały z ich strony doczekało się to, że Freddie Mercury miał nie epatować swoją orientacją seksualną. Do tego wysnuto śmiałe tezy, że jedyną prawdziwą miłością lidera legendarnego zespołu była Mary Austin, bo to właśnie jej artysta zapisał większość swoich praw autorskich. Po drugie stwierdzono, że kontakty seksualne z mężczyznami były przyczyną AIDS u Freddiego Mercury'ego.

Myślicie, że dziennikarze zostaną ukarani?

To też może cię zainteresować: Michał Szpak postanowił sprawić sobie przyjemną niespodziankę. Czy w romantyczną podróż wyjechał sam

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pojawiły się nowe informacje o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Szczegóły zdradził Marek Suski

O tym się mówi: Boże Narodzenie już niedługo. Ile Polacy wydadzą w tym roku na prezenty