Jak podaje portal "O2", już w najbliższą sobotę (4 grudnia), mieszkańcy Torunia będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Wszystko w związku z planami ojca Tadeusza Rydzyka. W najbliższy weekend Radio Maryja będzie obchodziło 30. rocznicę powstania. Niestety dla mieszkańców Torunia oznacza to niestety spore utrudnienia. Jakie?

Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował

Z informacji zawartych na oficjalnym portalu katolickiej rozgłośni ojca Rydzyka pojawiła się informacja o tym, że uroczyste obchody 30-lecia Radia Maryja będą się odbywały na Arenie Toruń, mieszczącej się przy ulicy Generała Józefa Bema. Będzie się to wiązało ze zmianami w organizacji ruchu drogowego. Nastąpią one zarówno w bezpośredniej okolicy areny, jak i siedziby radia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube:  Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube: Radio Maryja

O zmianach na antenie Radia Maryja opowiedział Andrzej Rabuszak, koordynator działań policji i straży miejskiej. Wskazał, że autobusy nie będą skręcały od ulicy Legionów w stronę siedziby rozgłośni. "Natomiast policjanci będą kierowali do najbliższego ronda i wjazd będzie od strony ul. Grudziądzkiej. To Droga Krajowa nr 91" - przekazał Rabuszak.

To nie koniec zmian, z jakimi muszą się liczyć mieszkańcy Torunia. W związku z tym, że do miasta przybędą słuchacze z całej Polski, zmiany w organizacji ruchu nastąpią również na ulicy Generała Józefa Bema. W tym przypadku pas ruchu od ulicy Matejki do końca hali dedykowany będzie dla autobusów. Będą się one zatrzymywały tylko od strony hali.

Szczegółowe informacje na temat obchodów 30. rocznicy powstania Radia Maryja możecie znaleźć między innymi tutaj.

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube: Radio Maryja

Będziecie śledzic obchody 30-lecia rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka?

To też może cię zainteresować: Anna Jurksztowicz potwierdziła medialne doniesienia. Kulisy rozpadu jej małżeństwa mocno zaskakują

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Alec Baldwin w pierwszym wywiadzie po ponurych wydarzeniach na planie filmowym. "Nie pociągnąłem za spust"

O tym się mówi: Dominika Gwint ruszyła ze świątecznymi przygotowaniami. Pewne zdjęcie zainteresowało fanów