Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że skórki można stosować nie tylko w kuchni, ale również podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Wypróbuj innych zastosowań, które sprawią, że już nigdy nie wyrzucisz bananowych skórek.

Do czego przydadzą się skórki banana?

Wszystko wskazuje na to, że skórka po zjedzeniu banana zużyta na różne sposoby, staje się równie cennym surowcem, co sam owoc bnana. Nie ulega wątpliwości, że obecnie istotną sprawą jest maksymalne ograniczenie stosowania środków chemicznych działających silnie negatywnie na nasze zdrowie i środowisko.

Jasne jest, że abyśmy dzisiaj mogli spożytkować skórkę z banana na różne sposoby, ktoś bardzo zaciekawiony jej funkcją musiał kiedyś wypróbować jej działania w różnych czynnościach codziennych.

Poleruj srebro

Twoje srebra będą błyszczeć, gdy natrzesz je wewnętrzną stroną skórki banana. Kwasy owocowe usuwają brud i sprawiają, że srebro wygląda na zupełnie nowe.

Zmiękczacz do mięsa

Pragniesz, by Twoje mięsne danie było na pewno miękkie i soczyste? Dorzuć kilka skórek od banana do mięsa, aby nie wyschło podczas gotowania. Danie będzie delikatne i miękkie.

Kompost

Skórki od bananów dość łatwo się rozkładają, dlatego są doskonałym dodatkiem dla każdego, kto używa naturalnego kompostu do nawożenia gleby.

Błyszczące buty

Skórzane buty zdecydowanie mogą wyglądać na mocno zużyte po kilku miesiącach użytkowania. Można w prosty sposób przywrócić im świeży i czysty wygląd, pocierając je skórką od banana.

Wybielaj zęby

Skórki bananowe mogą skutecznie usuwać przebarwienia z zębów. Pocieraj zęby wraz z dziąsłami wewnętrzną stroną skórki banana raz lub dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Zauważysz, że Twój uśmiech będzie znacznie jaśniejszy.

Ukąszenia owadów

Skórki bananowe zmniejszają swędzenie spowodowane ukąszeniami owadów, a nawet kontaktem z trującym bluszczem. Pocieraj dotknięty obszar skórką banana i pozwól, aby zadziałały kojące właściwości.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Alec Baldwin w pierwszym wywiadzie po ponurych wydarzeniach na planie filmowym. "Nie pociągnąłem za spust"

Zerknij tutaj: Zwiastun finałowego odcinka "Rolnik szuka żony 8" zaniepokoił widzów. Co z Elą i Markiem

Nie przegap: Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak postanowiły zaskoczyć Polaków. W sieci pojawiła się zapowiedź. Jak im poszło