Jak podaje portal "Super Express", Waldemar Pawlak zdecydował się na wygłoszenie bardzo śmiałej tezy. Jego zdaniem pomiędzy Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością doszło do swoistej ustawki w trakcie ubiegłorocznych wyborów prezydenckich.

Waldemar Pawlak o wyborach prezydenckich z 2020 roku

Waldemar Pawlak pojawił się w programie "Gość Wydarzeń", w którym komentował między innymi kwestie wyborów na przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego (po raz kolejny wygrał je Władysław Kosianiak-Kamysz). Odniósł się również do wyborów prezydenckich, jakie odbyły się w ubiegłym roku.

Były wicepremier odważnie stwierdził, że "wybory prezydenckie to w drugiej części była umowa, żeby nie powiedzieć ustawka PO i PiS-u". Zdaniem Pawlaka, że PO zdecydowało się na wymianę kandydata chcąc zachować pozycją drugiej siły politycznej w kraju. Miało to być dla nich ważniejsze nawet od wygranej z Andrzejem Dudą.

Jednocześnie były lider PSL podkreślił, że znacznie większe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy w drugiej turze zeszłorocznych wyborów mieli Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz.

Waldemar Pawlak/YouTube @Waldemar Pawlak
Waldemar Pawlak/YouTube @Waldemar Pawlak
Waldemar Pawlak/YouTube @Waldemar Pawlak

Kontrowersje wokół wyborów

Wybory prezydenckie 2020 budziły wiele emocji. Przypomnijmy, pierwotnie ich datę przewidziano na maj. W związku z epidemią koronawirusa proponowano, aby wybory odbyły się w formie "kopertowej". Jednak po sprzeciwie opozycji i Porozumienia Jarosława Gowina (znjdującego się wówczas w obozie Zjednoczonej Prawicy), ostatecznie odbyły się później.

Korzystając z tej zmiany, PO zdecydowało się zrezygnować z kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i w jej miejsce wystawić Rafała Trzaskowskiego. Kandydat PO dostał się do drugiej tury, którą jednak przegrał stosunkowo niewielką liczbą głosów.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @TVP Info
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @TVP Info
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @TVP Info

Co sądzicie o tezie postawionej przez Waldemara Pawlaka?

To też może cię zainteresować: Zaskakujący podpis pojawił się pod zdjęciem Agaty Kornhauser-Dudy. Sprawę skomentowała znana piosenkarka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie nowych obostrzeń. Jakich restrykcji należy się spodziewać w czasie świąt

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienie mediów. Czy Robert Lewandowski chce pokazać, że jest najlepszy na świecie