Świat muzyki obiega bardzo smutna wiadomość. Odszedł znany wokalista zespołu Omega János Kóbor. Najbardziej kojarzony jest piosenką "Dziewczyna o perłowych włosach".

Zmarł w klinice leczenia chorób układu krążenia

János Kóbor przyszedł na świat w Budapeszcie w 1943 roku, a grupa Omega uformowała się w 1962 roku. Był to wówczas jeden z najpopularniejszych węgierskich zespołów rockowych. Zespół Omega cieszył się sprzedażą ponad 50 milionów płyt w krajach na całym świecie. Największym hitem grupy okazała się piosenka pod tytułem "Dziewczyna o perłowych włosach".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Blikk.hu (@blikkhu)

Jako wokalistka Omegi w ostatnich dziesięcioleciach dał niezliczone koncerty w Highlands. Piosenki, które śpiewał, podobały się zarówno młodszym, jak i starszym członkom. We wcześniejszym wywiadzie dla Felvidék.má János Kóbor wyjaśnił, że zespół jest ważny w Omega. Ich jedynym celem jest spełnienie oczekiwań związanych z nazwą Omega, a utrzymanie i podnoszenie jakości jest podstawowym wymogiem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez NÁKSI ATTILA (@djnaksi)

Fani o śmierci wokalisty zostali poinformowani za pośrednictwem mediów społecznościowych - Z szokiem informujemy, że po krótkiej chorobie zmarł János Kóbor, założyciel zespołu Omega. Jest uwielbiany przez miliony fanów w kraju i za granicą. (...). Artysta odszedł w wieku 78 lat pozostawiając w żałobie wiernych fanów, przyjaciół i najbliższych.

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na temat zdrowia Moniki Miller. Wnuczka byłego premiera trafiła do szpitala. Leszek Miller zdradził, w jakim jest stanie

Zerknij tutaj: Ceny rosną w zastraszającym tempie. Czy będziemy musieli zrezygnować z zakupu świątecznego karpia

Nie przegap tego: Jan Englert opowiedział o nieuleczalnej chorobie. Lekarze nie mogą mu pomóc. Jest gotów na odejście