Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w sieci znalazły się kolejne wiadomości, które mają pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka. Dotyczyły one oświadczenia majątkowego żony szefa Rady Ministrów, Iwony Morawieckiej. Co znalazło się w wiadomościach?

Ciąg dalszy afery mailowej

W sieci regularnie pojawiają się wiadomości, które mają pochodzić z prywatnej skrzynki szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michała Dworczuka. Kolejne maile pojawiły się na kanale "Poufne Wiadomości" w czwartek 9 grudnia. Wymianę wiadomości prowadzili szef KPRM oraz rzecznik rządu Piotr Muller, a dotyczyła ona kwestii oświadczenia majątkowego żony premiera.

Michał Dworczyk/Youtube @Wirtualna Polska
Michał Dworczyk/Youtube @Wirtualna Polska
Michał Dworczyk/Youtube @Wirtualna Polska

Opublikowany mail z domniemanej skrzynki Michała Dworczyka miał zostać wysłany w październiku 2019 roku. Działo się to zaraz po tym, jak prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego przygotowaną przez Parlament ustawę o majątkach rodzin polityków.

"Mateusz, w związku ze skierowaniem przez Prezydenta wniosku do TK ws. Oświadczeń majątkowych media będą pytać o oświadczenie żony" - miał napisać rzecznik rządu do swojego szefa. Przy okazji zaproponował mu dwie możliwości rozwiązania sprawy. Jedną z nich było złożenie oświadczenia bez względu na skierowanie sprawy do TK. Drugą z przedstawionych możliwości było czekanie na orzeczenie TK w tej sprawie.

Zdaniem Mullera w pierwszym przypadku miliby do czynienienia tylko z "pojedynczym grillowanie", bo byłoby tylko oświadczenie żony Morawieckiego. W drugim media miałyby podnosić po raz kolejny zarzuty o ukrywanie majątków.

Mateusz i Iwona Morawieccy/YouTube @Rolnik szuka żony 8
Mateusz i Iwona Morawieccy/YouTube @Rolnik szuka żony 8
Mateusz i Iwona Morawieccy/YouTube @Rolnik szuka żony 8

Z odpowiedzi jaką miał otrzymać rzecznik rządu wynika, że premier miał wskazywać, że oświadczenie majątkowego jego żony dotyczy jej, więc media powinny ewentualnie zgłaszać się do niej. Stwierdził, że nie ma on nic do dodania w tym zakresie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Boris Johnson ma co świętować. Gratulacje płyną do premiera Wielkiej Brytanii. Wspaniałe wieści

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Synowa chciała się ze mną zamienić na mieszkania. Gdy odmówiłam, od razu się zemściła

O tym się mówi: Agata Kornhauser-Duda szykuje się na święta. Pierwsza dama pochwaliła się efektem swojej pracy