Jak podaje portal "O2", świąteczne drzewko zdobi już pałac prezydencki, a jego przyozdobieniem zajęła się sama pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. Nie robiła tego sama. Miała wyjątkowych pomocników.

Pierwsza dama gotowa na święta

W Pałacu Prezydenckim zagościła już świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą bożonarodzeniowego drzewka, które żona prezydenta Andrzeja Dudy przystroiła wspólnie z nauczycielami i uczniami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Do ubrania choinki nie posłużyły ubierającym tradycyjne bańki, ale inne wyjątkowe ozdoby.

Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Caritas Polska
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Caritas Polska
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Caritas Polska

Agata Kornhauser-Duda wspólnie z pomocnikami zawiesiła na drzewku drewniane aniołki ze sklejki. Znalazły się na niej postacie aniołów. Na szczycie choinki zawisła gwiazda ozdobiona ośmioma figurami 8 serafinów. Dominującymi w ozdobach są motywy sakralne, do stworzenia których inspiracją były freski z Monasteru Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu.

Pierwsza dama pochwaliła twórców tych wyjątkowych ozdób, podkreślając, że zawarli w nich najcenniejsze tradycje z ich małych ojczyzn. W trakcie wspólnego zdobienia choinki, Agata Kornhauser-Duda prowadziła rozmowy z uczniami i ich nauczycielami. Dotyczyły one nie tylko technik, jakimi zostały wykonane ozdoby, ale również planów na przyszłość, jakie mają młodzi ludzie goszczący w Pałacu Prezydenckim.

Fotorelację z wydarzenia została zamieszczona między innymi na koncie Kancelarii Prezydenta w mediach społecznościowych.

Jak podoba się wam choinka przyozdobiona przez Agatę Kornhauser-Dudę i jej gości?

To też może cię zainteresować: Agata Kornhauser-Duda zaskoczyła wszystkich zabierając głos. "To ważne być z państwem, abyście nie byli sami"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak można ponownie wykorzystać używane torebki z herbatą. Kilka nieoczekiwanych zastosowań

O tym się mówi: Opublikowano pierwsze zdjęcie „Powrotu do Hogwartu”. Harry, Ron i Hermiona wracają do Gryffindoru

Z życia gwiazd: Daniel Martyniuk nie krył wściekłości na sędzię. Upust emocjom dał w mediach społecznościowych. Padło wiele mocnych słów