Media obiegła bardzo interesujące wiadomość na temat potężnego zwrotu, jakiego może dokonać Urząd Skarbowy.

Chodzi o pewien produkt finansowy, który pozwalać ma ludziom na oszczędzanie pieniędzy na przyszłą emeryturę.

IKE oraz IKZE mogą zostać założone jako lokata, w formie funduszu inwestycyjnego, albo maklerskiego rachunku. Można je również nabyć w formie ubezpieczenia. Środki finansowe zebrane na IKE rząd postanowił zwolnić z podatku od zysków kapitałowych.

Jakie kwoty mogą wrócić do Polaków z Urzędu Skarbowego?

Wysokość maksymalnych wpłat ściśle określona jest jako maksymalnie 300 procent przewidywanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na konkretny rok.

W przypadku IKZE, wpłata nie może przekraczać 1,2 procent takiego wynagrodzenia. Jak podaje "Super Express", założenie IKZ nie wiąże się wyłącznie z oszczędzaniem funduszy na przyszłą emeryturę, ale również z wykorzystaniem ulgi podatkowej każdego roku.

Ciekawostką jest fakt, że zgromadzone na IKZE środki są po nas dziedziczone, więc nie musimy się martwić, gdy nagły przypadek zejścia z tego świata i nas dopadnie. Zebrane na IKZE pieniądze pójdą w ręce naszych spadkobierców.

To, ile Urząd Skarbowy zwróci nam z podatku, uzależnione jest od stawki podatkowej jaką objęty jest oszczędzający, a także opiera się o kwotę wpłacanej na IKZ w danym roku kalendarzowym stawki. W przypadku wpłacania całości limitu i rozliczenia się w progu podatkowym najwyższym, uzyskuje się ulgę w wysokości powyżej 3 tysięcy złotych.

Co tym sądzicie?

O tym sie mówi: Magda Gessler podarowała córce i zięciowi niesamowity prezent ślubny. Jest bardzo cenny

Zerknij: Dorota Rabczewska wzięła sprawy w swoje ręce i zwróciła się do Tomasza Raczka. Czy przekonała go do obejrzenia filmu

Nie przegap: Czy Telewizja Polska mści się na Macieju Stuhrze. Władze wolą stracić masę pieniędzy niż wyemitować produkcję z aktorem